Karolina Woźniak| 

Ełk. Nowy biskup w Polsce. "Diecezję znam głównie z wakacji"

299

Ks. Adrian Galbas otrzymał w sobotę sakrę biskupią. Ceremonia odbyła się w katedrze św. Wojciecha w Ełku. Konsekratorem był biskup ełcki Jerzy Mazur, a współkonsekratorami: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Nowy biskup będzie pełnił w Ełku funkcję biskupa pomocniczego.

Ełk. Nowy biskup w Polsce. "Diecezję znam głównie z wakacji"
(youtube.com, Pallotti. FM)

Nowy biskup przyznał, że diecezję w Ełku zna "mało i głównie z wakacji". W rozmowie z KAI przyznaje, że będzie musiał się jeszcze wiele nauczyć. Twierdzi jednak, że sytuacja ma sporo zalet, bo przychodzi z otwartością i ciekawością.

Telefon z informacją o nominacji biskupiej do Ełku biskup Andrzej Galbas otrzymał w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Wspomina, że wiadomość nadeszła, gdy w kościele czytano ewangelię.

Nowy biskup ma za sobą nie tylko studia teologiczne, ale również dziennikarskie. To wpłynęło na podejście Andrzeja Galbasa do utrzymywania kontaktu z wiernymi rónież za pomocą mediów społecznościowych.

Chcę spotykać się z ludźmi i być dla nich przystępny. Jeśli chodzi o moje studia dziennikarskie, to w czasie studiów z teologii pastoralnej pomyślałem, że ta dodatkowa specjalizacja przyda się w mojej pracy duszpasterskiej - powiedział nowy biskup w rozmowie z KAI.

Bp Adrian Józef Galbas urodził się w Bytomiu. W 1987 roku został przyjęty do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów. Podczas sobotniej mszy poza duchownymi z całej Polski uczestniczyli biskupi z m.in. z Islandii, Litwy, Łotwy i z Białorusi.

Zobacz także: Zobacz także: Poważne oskarżenia pod adresem abp. Sławoja Leszka Głodzia. "On nie ma się czym przejmować"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić