wb| 

Europejska stolica całkowicie zamknięta. Z miasta nie można wyjeżdżać ani do niego wjeżdżać

15

Bułgarskie władze zdecydowały się na kolejny krok w walce ze zwalczaniem epidemii koronawirusa. W nocy z czwartku na piątek całkowicie została zamknięta stolica kraju, Sofia.

Europejska stolica całkowicie zamknięta. Z miasta nie można wyjeżdżać ani do niego wjeżdżać
(Getty Images, Hristo Rusev)

W Bułgarii już od jakiegoś czasu obowiązuje stan nadzwyczajny. Oznacza on, że wszystkie rozporządzenia ministra zdrowia mają charakter wiążący. Najnowsze dotyczy całkowitego zamknięcia Sofii dla ruchu kołowego. Do miasta nie można zatem wjechać, ani z niego wyjechać.

Zgodnie z decyzją zamknięte zostały wszystkie drogowe punkty kontrolne w stolicy. Oznacza to, że nie będzie możliwy przejazd w żadną stronę drogami, przy których się znajdują. Decyzją resortu zdrowia zawieszono też do odwołania transport autobusowy i kursowanie 36 pociągów.

Zamknięta stolica Bułgarii. Wprowadzono wyjątki

Wprowadzone ograniczenia posiadają jednak pewne wyjątki. Dotyczą one transportu służbowego oraz towarowego. Ograniczenie nie będą też dotyczyć karetek pogotowia oraz samochodów, które przewożą pracowników służby zdrowia.

Dla ludzi udających się do lub wracających z pracy do domu wyznaczono okienka czasowe. Zatrudnieni mogą przemieszczać się rano w godzinach od 6 do 8 oraz wieczorem w godzinach od 18 do 20. Osoby te muszą mieć przy sobie zaświadczenie wydane przez pracodawcę uzasadniające korzystanie z transportu.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić