Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Kruk
|
aktualizacja

Europejskie miasteczko tylko dla muzułmanów

40
Podziel się:

W pobliżu miasta Tarcin, w odległości zaledwie 8 kilometrów od Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny, powstało nietypowe osiedle, na którym mogą mieszkać wyłącznie bogaci przybysze z Kuwejtu.

Europejskie miasteczko tylko dla muzułmanów
(Youtube.com)

Okoliczni mieszkańcy mają zakaz wstępu do luksusowej enklawy. Chyba, że zostaną służącymi jej rezydentów. Na terenie miasteczka obowiązującym językiem jest arabski, a właściciele nieruchomości podkreślają, że nie chcą się asymilować z Bośniakami. Jak donosi "Mirror", tubylcy domagają się od władz zdecydowanych działań w tej sprawie.

Bośniacy chcą, by arabscy przybysze opuścili ich kraj. Uważają, że przybysze zza granicy nie powinni mieć prawa do wykupywania w ich kraju terenów, na których obowiązują ich własne zasady i język. Rozpoczęli nawet drukowanie ulotek z kobietami w burkach i komunikatem "odejdźcie stąd!".

Enklawa jest zamieszkiwana głównie przez małżonki i dzieci zamożnych biznesmenów. Mężczyźni, którzy zgodnie z zasadami islamu mogą mieć jednocześnie kilka żon, pojawiają się w Bośni sporadycznie. Pilnie strzeżone osiedle składa się ze 160 domów, jednak deweloper już zapowiada jego rozbudowę.

Około 45 proc. Bośniaków to muzułmanie. Oni sami podkreślają jednak, że ich obrządek jest zdecydowanie mniej radykalny, niż w krajach Bliskiego Wschodu - zazwyczaj modlą się w domach, a kobiety nie mają obowiązku noszenia burek.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(40)
nick
6 lat temu
Nowa strefa Gazy i zarzewie wojny i terroryzmu.Czy tamtejszy rząd zgłupiał ?
kate
6 lat temu
CZASAMI MYŚLĘ, ŻE TE PROCESY - wnikania muzułmańskich arabów do Europ - są nieodwracalne i to mnie przeraża. Może jeszcze nie jest za późno aby coś z tym zrobić?
ccc
6 lat temu
do obozów ich a nie na osiedle
won
6 lat temu
albo europa (my) pozbędzie się w trybie pilnym tych ludzi albo koniec z nami
bezduszni :))...
6 lat temu
niebiosom już podziekowaliśmy :))))))))))))- tak jak na to zasługiwały, nie był to salonowy język arystokracji, a raczej siermięzna, wulgarna lacina w najgorszej ulicznej odmianie :))))))))))). Gdyby se niebiosa zabrały czym prędzej do siebie swoich sługusów i cały ten pasztet z Dobrą Zmianą :))))))))))) byibyśmy dużo szczęśliwsi :)))))))))). Byle szybko! antua 27 paź, 16:25 Ludzie dziękujcie niebiosom że w Polsce rządzi PiS a nie PO-ZSL bo u nas było by tak samo oni dla pieniędzy byli by w stanie odsprzedać duszę nawet samemu diabełkowi.
Sobieski
6 lat temu
j...ć islam
SPOK
6 lat temu
NASI TATARZY POWINNI ICH GONIĆ
Lola
6 lat temu
Przeczytałam kiedyś takiego Newsa ,że i w Warszawie miało powstać osiedle dla tzw.bogatych arabskich rodzin.Zgodę wyraził ówczesny premier Tusk.Decyzja zapadła po cichutku ale opór mieszkańców był tak wielki ,że sprawa przycichła i rozeszło się po kościach.Podałabym link ale zostało to usunięte..Pzdr
tylko tak dal...
6 lat temu
takich luksusowych gett będzie coraz więcej, nam zostaną okolice wysypisk śmieci i chlewni.
jhhj
6 lat temu
kto na takie rzeczy pozwala?!!
Roman
6 lat temu
A kto im na to pozwolił? To jest ta tzw. demokracja?
Gościu
6 lat temu
Ok nie przepadam za napływem islamu, ale zamknięte osiedla dla Polskich bogaczy to czym się różnią? Nie masz tam wstępu, chyba że pucujesz tam kible. Dokładnie to samo, nie widzę różnicy.
dada
6 lat temu
A nie podobała im się Jugosławia.
Paweł
6 lat temu
Serbowie mieli rację.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić