Natalia Bogucka| 

Eurowizja 2019: wybuchł wielki skandal z jury

75
Podziel się:

Fani Eurowizji 2019 mogli być zdumieni podczas finału. Organizatorzy Festiwalu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie wykluczyli z głosowania członków jury z Białorusi. Europejska Unia Nadawców (EBU) uznała, że Białorusini złamali zasady rządzące Eurowizją.

Eurowizja 2019, Białoruś
Eurowizja 2019, Białoruś (Getty Images, Guy Prives)

Przedstawiciele białoruskiego jury ujawnili w wywiadzie na kogo głosowali w półfinale. Organizatorzy Eurowizji nie mieli wątpliwości, że to wbrew regułom, zgodnie z którymi szczegółowe wyniki półfinałów nie są upubliczniane aż do końca finału.

Białorusini jeszcze przed finałem Eurowizji ujawnili swoje półfinałowe typy. W wypowiedziach dla mediów nie ukrywali, jak głosowali. To nie pozostało bez reakcji organizatorów Festiwalu Piosenki Eurowizji.

Jak na Eurowizji 2019 ukarano jurorów z Białorusi?

Podjęto decyzję o wyłączeniu jury z ostatniego głosowania. Przy przyznawaniu punktów od Białorusi podczas sobotniego finału Eurowizji 2019 w Tel Awiwie brano pod uwagę jedynie głosy widzów z tego kraju. W innych przypadkach ostateczny wynik był wypadkową głosowania telewidzów i jurorów.

Zobacz także: Zobacz także: Polska poza burtą Eurowizji. "Podchodzimy do tego zbyt poważnie" (KLIKA PUDELKA)

64. konkurs Eurowizji wygrał Duncan Laurence z Holandii. Drugie miejsce zajęły Włochy, a trzecie - Rosja. Reprezentantka Białorusi ZENA zajęła przedostatnie miejsce.

Polskę reprezentował zespół Tulia, który nie wszedł do finału. We wtorkowym półfinale zespół zajął 11. miejsce, a do awansu zabrakło jedynie 2 punktów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić