REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak09.10.18 (07:22)

Ewakuacja w USA. Tak silny huragan nie nawiedził Florydy od 15 lat

Najpierw wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości, teraz gubernator Rick Scott zarządził ewakuację przybrzeżnych miejscowości. Do Florydy zbliża się huragan Michael.
Getty Images

*W stan gotowości zostały już postawione oddziały gwardii narodowej. *Mają one walczyć z ewentualnymi skutkami huraganu. Według Amerykańskiego Narodowego Centrum ds. Huraganów (NHC) żywioł stanie się huraganem trzeciej kategorii.

Michael ma osiągnąć siłę huraganu trzeciej kategorii we wtorek. Skala Saffira-Simpsona, którą posługuje się NHC jest pięciostopniowa. Kategoria trzecia oznacza trzymetrowe fale i wiatr o prędkości 160 km/h. To najsilniejszy huragan, jaki nawiedził Florydę od 15 lat.

REKLAMA

*Żywioł uderzy w Stany we środę. *Zagrożona jest przede wszystkim Floryda, ale przewiduje się, że może dotrzeć również do Karoliny Północnej. Obecnie Michael znajduje się koło Kubu.

Materiały prasowe

Podczas gdy na Florydzie stanem wyjątkowym objęto już 35 hrabstw, gubernator sąsiedniej Alabamy wydał ostrzeżenie dla mieszkańców. Na Florydzie przy w ewakuacji pracuje 1250 żołnierzy Gwardii Narodowej. Kolejnych 2650 żołnierzy czeka w stanie gotowości.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Wleciał w oko huraganu Florence. Nagranie z samolotu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij