Krzysztof Narewski| 

Facebook po twojej śmierci. Oto co się z nim stanie

15

Twoje konto wcale nie musi przepaść. Wskazana przez ciebie osoba może oznaczyć je jako „In memoriam”, zmienić zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, odpowiedzieć na zaproszenia do znajomych czy poinformować o uroczystościach pogrzebowych.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (flickr.com, downloadsource.fr)

*Trzeba zawczasu wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach. *W zakładce „Bezpieczeństwo” znajduje się pozycja „Opiekun konta”. Tam podajemy zaufaną osobę, która w razie czego zajmie się naszym Facebookiem. Rola będzie jednak ograniczona, więc odczytanie prywatnych wiadomości nie wchodzi w grę.

Po śmierci nasze konto prawie nie zmieni się. Nad zdjęciem w tle pojawi się wzmianka o statusie konta, a pod imieniem i nazwiskiem osoby pojawi się podpis „na zawsze pozostanie w naszej pamięci”. Taki użytkownik zniknie też z podpowiedzi „Osób, które możesz znać” i nie będą pokazywane informacje o urodzinach. Inną opcją jest też całkowite usunięcie konta, co opiekun konta może zrobić.

Jeśli nasz bliski nie ustawił takiej osoby, jest inny sposób na poradzenie sobie z Facebookiem. W razie jego śmierci wystarczy wejść w ten link i wypełnić wymagane pola.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić