Olga Wilk| 
aktualizacja 

Fałszywy profesor molestował studentki. Jest wyrok

18

Janusz K. molestował m.in. studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Został skazany prawomocnym wyrokiem na ponad 6 lat więzienia.

Fałszywy profesor molestował studentki. Jest wyrok
(iStock.com)

Fałszywy profesor nie przyznał się do winy. W swoim odwołaniu od wcześniejszego wyroku utrzymywał, że nie skrzywdził żadnej kobiety, bo te dobrowolnie wykonywały jego polecenia - podaje "Głos Wielkopolski". Sąd był jednak innego zdania.

Seksualny charakter zachowań, do których oskarżony doprowadzał pokrzywdzone jest oczywisty - powiedział sędzia Leszek Matuszewski.

Z Januszem K. kontakt miało ok. 420 studentek, które uczyły się na kilku poznańskich uczelniach. Z ich relacji wynika, że mężczyzna chciał je doprowadzić do symulowania masturbacji, jak i zachowań związanych z odbywaniem stosunku płciowego. Jedną z pokrzywdzonych zgwałcił.

70-latka zatrzymano w październiku 2015 roku. Janusz K. podawał się za pracownika naukowego i prosił studentki o pomoc w „badaniu antropologicznym”. W zamian za to miał gwarantować opiekę podczas studiów i zaliczenie egzaminu. Działał w ten sposób przez ponad 40 lat. Sprawę zgłosiła na policję jedna ze studentek Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Oglądaj także: 80-letni Cosby trafi do więzienia na 30 lat! "Raczej z niego nie wyjdzie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić