Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla18.01.19 (13:42)

Fatalna pomyłka na polowaniu. Chorwacki biskup postrzelił kolegę

Wypadki w czasie polowań nie są niestety niczym nowym, ale ta sprawa wyjątkowo oburzyła wielu wiernych w Chorwacji.
Darek Delmanowicz / PAP

Diecezja Bjelovar – Križevci oficjalnie potwierdziła tę informację. Biskup katolicki Vjekoslav Huzjak wraz z kilkoma innymi zapalonymi myśliwymi wybrał się na polowanie na dziki. Zamiast jednak trafić w jedno z tych zwierząt, 58-letni duchowny postrzelił w nogę towarzysza.

Pechowiec trafił do szpitala. Ranę na udzie uznano za ciężką, ale niezagrażającą życiu myśliwego. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że duchowny był trzeźwy, po czym odebrali mu broń - informuje tportal.hr.

REKLAMA

Przeciwko biskupowi wszczęto dochodzenie. Jest podejrzany o naruszenie zasad bezpieczeństwa prowadzące do zagrożenia życia i zdrowia innego myśliwego. Biskup Huzjak według oświadczenia diecezji "ubolewa nad tym, co się stało". Odwiedził też poszkodowanego w szpitalu, żeby go przeprosić.

Sprawa wzbudziła duże emocje w Chorwacji. Niektóre tamtejsze media twierdzą, że Huzjak jest znany ze swojej myśliwskiej pasji, inne - że odkrycie jego hobby było niemiłą niespodzianką dla wielu wiernych. Przeciwnicy polowań apelują do duchownego, żeby zrezygnował z kontrowersyjnej rozrywki. Ich zdaniem nie godzi się, żeby kapłan dla zabawy zabijał zwierzęta.

To imprezy przede wszystkim towarzyskie. A myśliwi troszczą się o zwierzęta, o karmniki. To nie jest złe - broni biskupa ksiądz Mario Škof Žugec, który również jest myśliwym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: "Znam życie myśliwych i się z tym zgadzam". Aleksandra poluje od 10 lat

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij