Kajetan Szuwar| 

Fenomen jednego rodzinnego zdjęcia. Ludzie oszaleli na jego punkcie

319

Poruszeni użytkownicy serwisów społecznościowych udostępnili fotografię ponad 15 tysięcy razy. Wystarczyło kilkadziesiąt godzin.

Fenomen jednego rodzinnego zdjęcia. Ludzie oszaleli na jego punkcie
(Instagram.com)

Justin i Aminat McClure z New Jersey zamieścili na Instagramie zdjęcie z rodzinnej sesji. Nie mogli przypuszczać, że kilka godzin później przyciągnie uwagę tysięcy użytkowników, a nawet BBC.

Chcieliśmy pokazać dziewczynkom, że świat jest pełen różnorodności, by uwrażliwić je na inne kultury - mówi telewizji Justin McClure.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

*Zdjęcie przedstawia rodzinę amerykańsko-nigeryjską w kolorowych strojach inspirowanych Zachodnią Afryką. *McClure'owie mają ugruntowaną pozycję w mediach społecznościowych, ich youtube'owe konto subskrybuje 984 tysiące ludzi. To zdjęcie szczególnie zachęciło fanów do podzielenia się prawdziwymi historiami z życia w rodzinach mieszanych.

Mój brat ożenił się z kobietą z Ghany. Zapytała nas, czy chcemy włożyć ubrania z jej kraju. W ten sposób chciała pokazać, że jesteśmy jedną rodziną. Teraz wychowują córkę w miłości do obu kultur - amerykańskiej i afrykańskiej - pisze pod zdjęciem wzruszona fanka. Podobnych wyznań jest wiele.

*Popularność zdjęcia ma odzwierciedlenie w statystykach. *Małżeństwa mieszane w Stanach Zjednoczonych jeszcze nigdy nie były tak powszechne. Według raportu IPUMS w 2014 roku stanowiły prawie 14 procent wszystkich sformalizowanych związków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić