Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Gangster z Polski ukrywał się na Majorce. Spędzi 20 lat w więzieniu

171

Za mieszkańcem Targówka w Warszawie wystawiono 4 listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania. Polski gangster był uznany za jednego z najniebezpieczniejszych zbiegów. W ciągu trzech lat ukrywał się m.in. w Tajlandii i Malezji.

44-latek z warszawskiego Targówka trzy lata ukrywał się m.in. w Tajlandii, Malezji i na Majorce.
44-latek z warszawskiego Targówka trzy lata ukrywał się m.in. w Tajlandii, Malezji i na Majorce. (Policja, Komenda Stołeczna Policji)

44-letni mieszkaniec Targówka ma długą listę przestępstw na sumieniu. Poszukiwany od 2016 roku mężczyzna jest podejrzany m.in. o udział w zorganizowanych grupach przestępczych, uszkodzenie ciała, podrabianie dokumentów i pieniędzy, korupcję, nielegalne posiadanie broni, amunicji i znacznych ilości środków odurzających.

Uznawany był za jednego z najbardziej niebezpiecznych przestępców. Mimo że mężczyzna ścigany był 4 listami gończymi, skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości - podkreśla rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Na wygnaniu polski gangster prowadził bardzo barwne życie. Żmudne poszukiwania policjantów z Targówka wykazały, że mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu. Ukrywał się m.in. na terenie Bułgarii, Tajlandii, Malezji oraz Wielkiej Brytanii. W lutym tego roku wszczęto poszukiwania międzynarodowe i wydano za 44-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania.

Zobacz także: Zobacz też: Uciekł z komisariatu. Przykucie do kaloryfera nie było przeszkodą

Ostatecznie policjanci znaleźli gangstera na Majorce. Poinformowali o tym hiszpańską policję i nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym w Madrycie. W wyniku międzynarodowej operacji hiszpańscy funkcjonariusze schwytali Polaka na wyspie.

Polak spędzi w więzieniu 20 lat. Policja zapowiada, że po dopełnieniu wszystkich koniecznych procedur ekstradycyjnych mężczyzna zostanie sprowadzony do Polski i odpowie za swą przestępczą działalność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić