Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Gdańsk dofinansuje in vitro. Sprawdź, kto może skorzystać z programu

1
Podziel się:

Miasto będzie dofinansowywać in vitro w latach 2017-2020. Wyda na ten cel 4 mln zł. Za uchwałą opowiedziało się 16 radnych, 13 było przeciw, a jeden się wstrzymał.

Gdańsk dofinansuje in vitro. Sprawdź, kto może skorzystać z programu
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/frankdekleine)

Kto może skorzystać z dofinansowania? Pary muszą minimum od roku mieszkać i płacić podatki na terenie Gdańska. Program jest skierowany zarówno do par pozostających w formalnym, jak i nieformalnym związku.

Jest też kryterium wiekowe. Z programu skorzystają pary, w których obie osoby mieszczą się w przedziale wiekowym 20-40 lat (w wyjątkowych sytuacjach 18-42 lata).

Gdańsk będzie dokładać do zabiegu 5 tys. zł. Nie może to być jednak więcej, niż 80% jego kosztów. Każda para będzie mogła ubiegać się o współfinansowanie maksymalnie 3 zabiegów.

Koszty jednego zabiegu in vitro mieszczą się w przedziale 7-15 tys. zł. Do tego dochodzą koszty leczenia farmakologicznego, które jednak jest w większości refundowane. Jak widać będzie to zatem ogromne ułatwienie, dla osób starających się o dziecko.

Głosowanie gdańskich radnych poprzedziła ekspercka dyskusja. Brali w niej udział m.in. lekarze, etycy czy psychoterapeuci - pisze "Dziennik Bałtycki".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
gosc
6 lat temu
nie warto- banki spermy i fabryki surogatek anonimowo jestem swietny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić