Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Groza w Zachodniopomorskiem. Zawartość beczki mogła zabić tysiące ludzi

107
Podziel się:

CBŚP przeprowadziło w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) akcję przy ulicy Mieszka I. Z jednej z kamienic ewakuowano część mieszkańców. Pozostałym zabroniono otwierać okna i wychodzić na zewnątrz. Zamknięto także teren dookoła kamienicy. W piwnicy znaleziono beczkę wypełnioną silną trucizną.

Groza w Zachodniopomorskiem. Zawartość beczki mogła zabić tysiące ludzi
(iStock.com, endopack)

Do zdarzenia doszło około południa 14 listopada. W piwnicy jednej z kamienic Sławna (woj. zachodniopomorskie) znaleziono beczkę, która prawdopodobnie zawiera silnie trującą substancję. Na etykiecie napisano "Cyjanek sodu". W beczce może znajdować się nawet 50 kg tej substancji. To ilość która mogłaby zabić tysiące ludzi.

Cyjanek sodu jest silnie trującym związkiem chemicznym. Jest bezbarwną substancją krystaliczną. Bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie. Może zabić człowieka w mniej niż minutę.

CBŚP nie potwierdziło ostatecznie, co było w środku. Beczkę zabezpieczono i przekazano do badań.

Zobacz także: Zobacz także: Najbardziej trujący owoc świata

CBŚP wykonywała czynności w Sławnie. W ich toku natrafiono na beczkę z substancją. Beczka została już zabezpieczona. Będzie dokładnie sprawdzone, co się w niej znajdowało oraz, czy stanowiło to zagrożenie dla mieszkańców. Substancja będzie zbadana w laboratorium – mówi dla "Dziennika Bałtyckiego" komisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa CBŚP.

Służby są w trakcie ustalania, jak beczka znalazła się w piwnicy. Według nieoficjalnych informacji piwnica należy do jednego z mieszkań, w którym nie ma głównego lokatora. CBŚ zainteresowało się tym miejscem w związku z narkotykami. Podejrzewano, że znajduje się tam ich wytwórnia.

Strażacy z lokalnej jednostki potwierdzają, że na beczce znajdowała się oryginalna plomba. Firma, która ją wysłała, potwierdza zamówienie do Sławna. Wynika z tego, że w pojemniku znalezionym w woj. zachodniopomorskim faktycznie znajduje się trucizna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić