Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Groziła strzelaniną w Szkocji. Polacy zatrzymali nastolatkę

4
Podziel się:

Biuro Interpolu w USA ostrzegło polską policję przed groźbą ataku terrorystycznego. 16-latka miała planować strzelaninę w swojej szkockiej szkole. Polska policja zatrzymała dziewczynę.

Groziła strzelaniną w Szkocji. Polacy zatrzymali nastolatkę
(Policja)

Opublikowała zdjęcie szkoły i broni ze złowróżbnym "Nadchodzę". Polska policja dostała ostrzeżenie od Biura Interpolu w USA przed groźbą ataku terrorystycznego, którego celem miała być szkoła w Szkocji. W popularnym wśród młodzieży komunikatorze ktoś opublikował w języku angielskim post dotyczący powrotu do szkoły.

Zawierał jednoznacznie wskazaną lokalizację placówki, napis o treści „Nadchodzę”, a w tle cztery jednostki broni palnej. Groźba została opublikowana z urządzenia, które łączyło się z internetem z terytorium RP - informują policjanci.

16-latka była Polsce na wakacjach. Funkcjonariusze Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zidentyfikowali i zlokalizowali dziewczynę. Nastolatka na stałe mieszka w Szkocji.

Przeszukania przeprowadzono równolegle w Polsce i w Szkocji. Policjanci znaleźli telefon, z którego 16-latka opublikowała groźbę i cztery sztuki broni, które sfotografowała. Przekonali się jednak, że nie było realnego zagrożenia: pokazane przez dziewczynę przedmioty "nie nosiły cech bojowych".

Nie poznali się na dowcipie: sprawę skierowano do sądu dla nieletnich. Polska policja rozmawiała zarówno z nastolatką, która jednym żartem postawiła na nogi Interpol, polskie i szkockie służby, jak i z jej rodzicami. Funkcjonariusze podkreślają, że bardzo poważnie traktują wszystkie zgłoszenia dotyczące zagrożeń terrorystycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Zamordowane 3 osoby, dwie zaginione. Historia, którą żyje cała Kanada
KOMENTARZE
(4)
Inżynier
3 lata temu
Mam nadzieję, że przyjrzą się jej i jej otoczeniu. To że to "atrapy" to nie świadczy o tym, że jest po sprawie! Może być tak, że planuje coś, ale to było sprawdzeniem czujności
omgwtfd
3 lata temu
Przecież to jest replika ASG... WELL MB08...
aaa
3 lata temu
no i tyle z wizyty w usa :)
cxcxcx
3 lata temu
czy interpol i polskie i szkockie służby nie potrafiły rozpoznać że na zdjęciach jest atrapa broni palnej?????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić