o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Hiszpania. Nielegalna plantacja marihuany ukryta pod ziemią. W środku utknęło 6 osób

6
Podziel się

Policjanci działając wraz z Interpolem odnaleźli nielegalną fabrykę papierosów i plantację marihuany w Monda w Hiszpanii. W środku utknęło sześć osób, odciętych od dopływu powietrza. Pracownicy pochodzący z Litwy i Ukrainy zostali w ostatniej chwili odnalezieni przez policję.

Hiszpania. Nielegalna plantacja marihuany ukryta pod ziemią. W środku utknęło 6 osób
(East News, JORGE GUERRERO/AFP/East News)
bEJQKhsl

Fabryka została ukryta w podziemnych tunelach w pobliżu Malagi w Hiszpanii. Jedyne wejście zostało doskonale zamaskowane i ukryte pod stosami siana.

Policja po długim dochodzeniu aresztowała właścicieli nielegalnego interesu. W związku z tym nie było komu uruchomić generatora, dostarczającego powietrze pod ziemię. Spanikowani pracownicy zaczęli się dusić.

W fabryce znajdowało się wówczas sześć osób. Krzyczeli i uderzali w dźwiękoszczelną zapadnię, przez którą można było wyjść na zewnątrz, podczas gdy nad ich głowami policja prowadziła dochodzenie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili znaleźli wejście i uratowali wycieńczonych pracowników.

bEJQKhsn
Zobacz także: Zobacz także: Lodówka z niespodzianką. Wielka akcja policji. Tego się nie spodziewali

Policjanci byli bardzo zaskoczeni, gdy w środku zobaczyli sześciu robotników, którzy starali się złapać powietrze. Gdyby funkcjonariusze nie znaleźli tajnej fabryki na czas, brak tlenu wkrótce sprawiłby, że ... pracownicy, którzy tam byli, nie przetrwaliby – powiedziała policja.

W podziemnej fabryce znajdowała się plantacja konopi indyjskich. W środku odnaleziono również profesjonalne maszyny, które mogą produkować do 3,5 tys. papierosów na godzinę. Jest to pierwsze takie podziemne miejsce odkryte w Europie.

bEJQKhst

Hiszpańska policja prowadziła śledztwo wspólnie z Interpolem. W trakcie operacji "Hannibal" skonfiskowano 153 tys. paczek papierosów, 17 ton tytoniu, 20 kg haszyszu i 144 kilogramy marihuany. Dwunastu Brytyjczyków podejrzanych o prowadzenie nielegalnego interesu zostało aresztowanych.

Pracownicy fabryki zostali wypuszczeni do czasu zakończenia dochodzenia. Policja stara się wyjaśnić ich stopień zaangażowania w nielegalny handel tytoniem i narkotykami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJQKhsO
KOMENTARZE
(6)
Wgw
2 lata temu
Dlaczego ludzie mysla, ze marihuana to narkotyk ??
Pawell
2 lata temu
I upadł kolejny brytyjski biznes w UE...
Jur
2 lata temu
Bo papierosy powinny być tanie jak za komuny.
bEJQKhsP
nowy
2 lata temu
Na zdjęciu maszyna do robienia papierosów.
kwch
2 lata temu
Są odbiorcy i nabywcy tego towaru to zawsze będą dilerzy i przemytnicy. Wszyscy przykładamy do tego rękę. Gdyby tego nikt nie kupował to by się tym nie zajmowali. Czemu widok kogoś z "ruskimi" fajkami na 90% z przemytu nie oburza nikogo?
lufa
2 lata temu
Na tokarce uprawiali marychę? Po co wklejacie takie zdjęcia?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić