Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Innowacyjna metoda w magazynach Amazona. Pomaga wykryć koronawirusa

7
Podziel się:

Amazon mierzy się w ostatnich tygodniach z dużą falą krytyki spowodowaną oskarżeniami o brak zapewnienia swoim pracownikom podstawowych środków ochrony. Teraz, w swoich fabrykach zamontowali specjalne kamery, które mają pomóc we wczesnym etapie wykrywania koronawirusa.

Innowacyjna metoda w magazynach Amazona. Pomaga wykryć koronawirusa
(Getty Images, Spencer Platt)

Na przełomie marca i kwietnia firma Amazon stanęła w ogniu krytyki. Pracownicy skarżyli się na złe warunki pracy w obliczu panującej epidemii, do prokuratury wpłynęły nawet pozwy przeciwko amerykańskiemu przedsiębiorstwu. Właśnie wtedy Amazon zdecydował się na obowiązkowe wykonywanie mierzenia temperatury oraz zapewnienie maseczek ochronnych wszystkim swoim pracownikom.

Wśród kadry Amazonu potwierdzono do tej pory około 70 przypadków zarażenia koronawirusem. Najcięższym momentem dla firmy była wiadomość o pierwszym przypadku śmiertelnym. Po tej informacji amerykański gigant e-commerce zdecydował się na implementację nowego rozwiązania w swoich magazynach.

Amazon walczy z koronawirusem. W magazynach specjalne kamery

Aby pomóc wykryć pracownika z koronawirusem, Amazon rozpoczął instalację specjalnych kamer w swoich magazynach. Jednym z podstawowych objawów zarażenia jest wysoka gorączka. Firma zdecydowała się zainwestować zatem w kamery termowizyjne, które w czasie rzeczywistym pokazywać będą temperaturę ciała wszystkich pracowników. Ma to pomóc w wykrywaniu choroby na jej początkowym etapie.

Póki co technologia będzie zainstalowana w przynajmniej sześciu magazynach na obrzeżach Los Angeles oraz Seatlle. Firma nie wyklucza jednak możliwości, aby zainwestować w więcej takich kamer, jeżeli przyniosą one oczekiwane skutki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
ja8
3 lata temu
Nie pomogło na lotniskach, a pomoże w Amazonie?
Pracownik
3 lata temu
Wielka mi nowość w mojej firmie już od początku marca działają kamery termowizyjne i nikt nie robi wielkiego Halo.
wojtekm49
3 lata temu
(F)a(r)mazon jak zwykle stawia zasłonę dymną. Pracowników ma i miał w ...poważaniu
Ehhh
3 lata temu
Termowizja i tyle w temacie.Żadna to nowość.
wr6
3 lata temu
Co za pierdoły opowiadacie
ŻNIWA ŚWIĄT
3 lata temu
BEZTROSKA LUDZI !!!padres przed chwilą raport 18 kw. Zakażeni- 8742wczoraj 363 osoby co stanowi 4.15 % 19 kw. Zakażeni -9282 dziś 545 osoby co stanowi 5,87 % 18kw..wyzdrowiało –981 wczoraj 95 osoby co stanowi 11,22% 19kw..wyzdrowiało 1040 dziś 59 osoby co stanowi 0,67% 18 kw. zgony -347 wczoraj 15 osób co stanowi 3,96 % 19 kw. zgony -360 dziś 13osób co stanowi 1,25% wniosek : wzrosła liczba zakażonych to wynik świątecznych spotkań !!! zmalała liczba wyzdrowiałych pacjentów –byli w gorszym stanie !!! zmalała liczba zgonów –wynik zastosowania więcej respiratorów !!!
4r4r4r4r
3 lata temu
Tyle że zaraża się głównie przed wystąpieniem objawów... Ale kasa się liczy... tylko kasa...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić