REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 44 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Patryk Kowalski17.07.19 (19:10)

Inowrocław. Uroczyste otwarcie pięciu pasków farby

Na terenie Galerii Solnej w Inowrocławiu powstała strefa parkowania dla motocykli. W ceremonii otwarcia czterech nowych miejsc uczestniczył prezydent miasta, Ryszard Brejza.
Tytus Żmijewski / PAP

Otwarto cztery nowe miejsca parkingowe dla motocykli. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się na parkingu Galerii Solnej. Trwał w tym czasie XV Zlot Motocyklowy na Soli. W wydarzeniu wziął udział m. in. udział Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Prezydent co roku wspiera i uczetniczy w Zlocie Motocyklowym "Na Soli". Natomiast inicjatywa utworzenia miejsc postojowych dla motocykli była inicjatywą klubu motocyklowego Rider's Club, którą realizowaliśmy razem z podmiotem prywatnym, na terenie prywatnym, tj. na terenie Galerii Solnej. Miejsca te zostały oddane do użytku podczas zlotu motocyklowego – powiedziała w rozmowie z o2 Adriana Herrmann, Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

REKLAMA

Nową inwestycją chwali się też dyrektor galerii. Emilia Iwancin twierdzi, że są one specjalnie oznakowane. Według zapewnień, mają też być o połowę mniejsze, niż te zwykłe, wyznaczone dla samochodów.

Wśród naszych klientów jest sporo motocyklistów, więc postanowiliśmy udostępnić im komfortową strefę parkowania. Nie wykluczamy, że w przyszłości takich miejsc przybędzie - ogłosiła Emilia Iwanciw, która też uczestniczyła w otwarciu.

Zobacz też: Parkingowa porażka. Nagranie świadka

Nowe strefy mają zaradzić małej liczbie miejsc parkingowych. Dzięki wyznaczonym liniom, motocykliści według pomysłodawców nie będą już musieli zostawiać swoich maszyn na standardowych miejscach.

To dla nas duże udogodnienie. Mam nadzieję, że kolejne inowrocławskie instytucje wezmą przykład z Galerii Solnej i w mieście pojawi się więcej miejsc, gdzie będzie można bezpiecznie i nie wadząc nikomu zaparkować motor - mówił Andrzej Skrobacki, prezes Rider's Club Inowrocław.

Mieszkańcy krytykują pomysł. Swoje zdziwienie nową inwestycją opisują w internecie. Według nich, przeprowadzenie uroczystego otwarcia zaledwie czterech miejsc parkingowych jest przesadą. Traktowany jest przez nich jako zwykły żart. Pomysł nie podoba się też samorządowcom.

Jestem jak najbardziej za tym, żeby takie miejsca powstawały, bo motocykliści mają problem z parkowaniem. Tylko przecinania przy tym wstęgi to już pachnie filmami Barei. Nie wspomnę już o przebraniu prezydenta, które ma sugerować, że jeździ na motorze - napisał na Facebooku Marcin Wroński, członek Porozumienia Jarosława Gowina".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij