Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Internauci z całego świata uczcili urodziny 12-letniego chłopca

11

Z powodu pandemii COVID-19 nastolatek z USA nie mógł spędzić urodzin z bliskimi. Mama solenizanta postanowiła poprosić o pomoc internautów. Liczyła, że uda się jej zmobilizować od 50 do 100 życzliwych. Tymczasem na apel zareagowało aż 100 tysięcy osób z całego świata. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Internauci z całego świata uczcili urodziny 12-letniego chłopca
(Twitter.com, @JodySmithNFL)

Brandon Smith ma 12 lat i mieszka z rodziną w Houston w Teksasie. W dniu jego urodzin Jody Smith, mama chłopca, zdecydowała się poprosić internautów o złożenie Brandonowi życzeń.

Jak internauci uczcili urodziny 12-latka?

12-latek jest wielkim pasjonatem geografii. Z tego powodu Jody Smith zaproponowała na Twitterze, aby internauci składali chłopcu życzenia i dawali znać, gdzie obecnie przebywają. Później Brandon miał oznaczyć te miejsca na przygotowanej przez siebie mapie.

Dzisiaj są jego 12. urodziny. Nie mogę zorganizować przyjęcia, na jakie zasługuje, ale Brandon uwielbia geografię. Byłby zachwycony, gdybyście napisali lub opowiedzieli, skąd jesteście, aby mógł zaznaczyć to miejsce na swojej mapie – napisała Jody Smith na Twitterze.

Zobacz także: Zobacz też: Symbol nadziei. Ta stulatka pokonała koronawirusa

Jody Smith spodziewała się, że zmobilizuje mieszkańców USA lub ewentualnie Kanady. Ku zaskoczeniu kobiety kilka godzin później jej post stał się najpopularniejszym na Twitterze i skomentowało go aż 100 tysięcy osób. Jak podaje "Yahoo! Life" jubilat otrzymał m.in. życzenia z Gwatemali, Tasmanii czy Australii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po prostu niesamowite. Był naprawdę podekscytowany – wspominała Jody Smith w wywiadzie dla "Yahoo! Life".

Tata chłopca podzielił się przypuszczeniami, dlaczego post odniósł taki sukces. Wyraził opinię, że ponieważ wszyscy utknęli w domu, ludzie chętniej decydują się na proste i pozytywne gesty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić