Natalia Bogucka
|

Iran grozi atakiem na Izrael i Dubaj

975 reakcji
225
498
252
Podziel się

Za pośrednictwem państwowego kanału informacyjnego, Irańska Straż Rewolucyjna zagroziła zbombardowaniem Izraela i Dubaju, jeśli USA zemszczą się za ataki rakietowe na amerykańskie bazy w Iraku.

Iran grozi atakiem na Izrael i Dubaj
(Getty Images, Anadolu Agency / Contributor)

Iran wystrzelił kilkanaście pocisków balistycznych w kierunku dwóch baz w Iraku, w których stacjonują amerykańscy żołnierze. Miała to być zemsta za śmierć generała Sulejmaniego.

Irańska Straż Rewolucyjna ostrzegła USA i ich sojuszników przed odwetem. Zagroziła, że w przypadku zaatakowania Iranu, zbombardowane zostaną Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Hajfa w Izraelu.

Do ataku na amerykańskie bazy w Iraku doszło w nocy z wtorku na środę. Pociski trafiły w bazę lotniczą Al Asad oraz bazę Irbil w irackim Kurdystanie. Amerykańskie źródła podają, że nie ma żadnych informacji o ofiarach śmiertelnych. Irańskie media państwowe twierdzą jednak, że zginęło 80 "amerykańskich terrorystów".

Za pośrednictwem Twittera Donald Trump odniósł się do ataku ze strony Iranu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie ma wydać w środę po południu.

Wszystko jest w porządku! Pociski wystrzelono z Iranu w kierunku dwóch baz wojskowych w Iraku. Trwa szacowanie ofiar i zniszczeń. Na razie jest dobrze! Mamy najsilniejszą i najlepiej wyposażoną armię na świecie! - napisał w nocy prezydent USA.

Wcześniej Donald Trump zagroził, że jeżeli Teheran zaatakuje Amerykanów, to Stany Zjednoczone uderzą w 52 irańskie cele. Liczba ta odnosi się do zakładników z USA, których Iran wziął do niewoli w 1979 r.

252
225
498
KOMENTARZE
(252)
Colo
1 tyg. temu
Nie! Tylko nie Dubaj! Polskie instagramerki nie będą mały dokąd jeździć na brązowe imprezy!
Gość serwisu
1 tyg. temu
To nie Ameryka chce wojny to Żydzi rządzący Ameryką prą do wojny .Rotschildowie będą pożyczać kasę Putinowi ,który będzie wspierał Iran i Ameryce a oni będą ciognać kasę tak jak na 2 wojnie światowej robili kasę.
acbvcd
1 tyg. temu
nie podniecajcie sie - nie pierwszy i nie ostatni to raz - gdzies te pieniazki trzeba przerobic - wojna to interes finansowy i gra
dantt
1 tyg. temu
Powiedzcie mi jaki to ma wszystko sens , zabity generał i tak już jest zastąpiony kimś podobnym abo jeszcze gorszym i co to wszystko dało ?!?! Wszczynanie konfliktów to jedyna umiejętność USA - bo na to wygląda ?!
didi
1 tyg. temu
Po co Trump ma atakować Iran, przecież wg Trumpa nie było żadnych strat po stronie amerykańskiej, wszystkie pociski miały chybić celu:D
Najnowsze komentarze (252)
Ogar
6 dni temu
Chiny zarabiają towarem, a amerykance na wojnie. To jest przedsiebiorczosc trumpa
Mmm
1 tyg. temu
Nareszcie jest kraj który się wziął za amerykańskich terrorystów.Brawo
bronka
1 tyg. temu
yude to czyste zło
jerzybydło
1 tyg. temu
Ja wiem , że zabraknie im HURYS !!!!!!!. Niech nie "grozi" tylko DZIAŁA N!!!!!!!!!
Sadek
1 tyg. temu
No , to już widać wielki strach w oczach Gotbzadechów .Jest OK. Już nic więcej yankesom nie zrobią .
Polityk
1 tyg. temu
I znowu jakiemuś Żydowi zależy na podsycaniu napięcia ? Cieszył bym się gdyby na Izrael nałożono embargo takie jak na Iran za posiadanie broni atomowej , produkcję broni chemicznej i biologicznej. ... Irak zniszczono za przypuszczenia produkcji broni chemicznej i biologicznej ... udeży wszystkie Państwa w Izrael to oni są terrorystami w tym regionie !!!!
pies
1 tyg. temu
niech spróbują szczęścia to zmiotą ich z mapy świata
GFDS
1 tyg. temu
OJOJOJO......,POLSKIE MODELKI INSTAGRMERKI........STRACA FINANSOWO,,,,ONE TAM MIALY PO 2 TYSIAKI EURO ZA GODZINE,,,
siwydarek
1 tyg. temu
OPOWIESCI Z MCHU I PAPROCI...........
sens
1 tyg. temu
Czy te jednokomórkowce nadl gwałcą siedmiolatki ?.
JOOO
1 tyg. temu
Fajny poligon niech paliwo kosztuje 10 zł a Iran... ZNIKNIE. Z map
Szkapa
1 tyg. temu
Ludzie, błagam minimum ortografii... W tych czasach naprawdę słownik dużo pomaga.
Leyla_imm
1 tyg. temu
Trump zaczoł atak na Iran bo chce zaistnieć, myśli że jest panem całego świata i nikt mu nie podskoczy ale jest w błędzie jeszcze za to zapłaci. Za ten karygodny czyn i powinien od powiedzieć.
Jakiś
1 tyg. temu
W Nowogrodzką poproszę
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić