Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Anna Machnio
|
aktualizacja

Iran. Kobieta skazana. Szokujący wyrok

511
Podziel się:

Młoda aktywistka walcząca o prawa kobiet w Iranie otrzymała niewiarygodnie wysoki wyrok: 24 lat pozbawienia wolności. Jej winą jest między innymi zdejmowanie hidżabu w miejscu publicznym, co dla irańskiego wymiaru sprawiedliwości jest równoznaczne z "szerzeniem prostytucji".

Iran. Kobieta skazana. Szokujący wyrok
(Twitter, IranHumanRights)

Saba Kord-Afshari, 20-letnia aktywistka ma odbyć wyrok 24 lat pozbawienia wolności, włączając w to 15 lat za "szerzenie prostytucji poprzez zdjęcie hidżabu. Inne przewinienia, które uznał sąd to propaganda przeciwko państwu oraz organizowanie się bez zezwolenia i zmowa.

Afshari i jej matka to znaczące działaczki walcząca o prawa kobiet w Iranie. W ramach protestów nazywanych "Białą Środą", umieszczały w internecie nagrania, na których chodziły ulicami Teheranu bez nakrycia głowy. Zdaniem irańskich władz to zdecydowane naruszenie prawa.

Młoda aktywistka już nie pierwszy raz stanęła przed sądem. Kobieta została aresztowana i usłyszała wyrok już w zeszłym roku. Wtedy odbyła karę, lecz po opuszczeniu więzienia nie zaprzestała swoich działań. Teraz czeka ją znacznie surowsza kara - donosi "Daily Mail".

W tym tygodniu skazane zostały także trzy inne kobiety. Shima Babaii, Mojgan Lali, and Shaghayegh Mahaki to także aktywistki walczące o prawa kobiet w Iranie.

**Zobacz także: Dlaczego muzułmanki zakrywają twarz?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(511)
Ts w
2 lata temu
Chory kraj
RENE
2 lata temu
PRZYLEĆ DO POLSKI JA CIĘ PRZYJMĘ
Artur
2 lata temu
Współczuć? Za co niby, fałszywe, kłamliwe, udające niewiniątka, poznajcie jakąkolwiek historię ojca niesłusznie oskarżonego i alienowanego od własnego dziecka, szkoda że u nas nie ma islamu, to nas czeka i bardzo dobrze, feminizm i tęczowi zniszczą rodziny, bez rodzin naród wyginie, tyle w temacie.
Zet
2 lata temu
Wyrok dostala za naduzywanie fotoszopa :P
damrok
2 lata temu
hehehe no taką przysłosć czeka eu
Joanna
2 lata temu
A sla gwalcicieli 2 lata
Miraas
2 lata temu
szkoda że jej nie ukamienowali!
aaaaa
2 lata temu
Jacy oni są głupi: wsadzić taką dziewczynę na 24 lata zamiast pozwolić jej żyć tak jak chce i pozwolić urodzić jej dzieci
Jan
2 lata temu
Biedna nie rozumie, że to walka z wiatrakami. Zupełnie jak walka z pedofilią w polskim kościele.
ddt
2 lata temu
teraz to pis zastosuje u nas kto nie bedzie miec krzyzyka przysobie czapa
Szm
2 lata temu
Każda religia jest chora jeżeli angażuje się w nią państwo..
aabgrx5
2 lata temu
jaki kraj takie obyczaje
monia
2 lata temu
chłopy to wredne, sflaczałe pustaki
jola
2 lata temu
A jakby wszystkie te muzułmanki wyszły bez tego hidżabu to co by zrobili? też wszystkie wsadzili do pudła na 24 lata? hahahaa...... ciekawe czy by im się spodobało życie bez bab?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić