REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 12 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka15.09.19 (16:50)

Iran. 10-latka zmuszona do poślubienia 22-letniego kuzyna

Do sieci trafił film, na którym widać 10-latkę zmuszoną do wyjścia za mąż za swojego 22-letniego kuzyna w Iranie. Mężczyzna zapłacił rodzicom dziewczynki, by móc ją poślubić.
Youtube.com

22-latek zapłacił za rękę 10-latki tradycyjny mahr składający się z 14 złotych monet i 50 milionów tomanów, które odpowiadają kwocie 35 tys. złotych. W mediach społecznościowych pojawił się film ze ślubu, a historię opisała irańska telewizja państwowa. Doprowadziło to do oburzenia społeczeństwa.

REKLAMA

Lokalne władze ogłosiły, że małżeństwo zostało unieważnione. Prokurator prowincji przekazał, że wszczęto postępowanie przeciwko panu młodemu, rodzicom 10-latki i duchownemu, który prowadził ceremonię. Rodzina dziewczynki przekazała jednak mediom, że postara się, by małżeństwo zostało ponownie zawarte.

W Iranie dziewczęta mogą wyjść za mąż w wieku 13 lat za zgodą rodziców. By poślubić młodszą dziewczynkę, należy uzyskać zgodę sądu. Według Amnesty International, około 17 proc. dziewcząt w Iranie zawiera związek małżeński przed ukończeniem 18. roku życia.

Zwykle oczekuje się, że dziewczynki będą mieszkać ze swoimi mężami. Prawo irańskie uprawnia mężczyzn do prowadzenia zachowań seksualnych z żoną, bez względu na jej wiek, nawet bez jej zgody. Mówiąc wprost, mężczyźni mogą gwałcić swoje żony - powiedział The Sun rzecznik Amnesty International, Mansoureh Mills.

Zobacz także: Dominuje tu islam. "Czują się więźniami we własnym kraju

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij