Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Iran odpowiada na działania USA i ostrzega, że "zniszczy agresorów"

72
Podziel się:

Iran odpowiedział na ostatnie wydarzenia i decyzję USA o wysłaniu wojsk do Arabii Saudyjskiej. Ostrzegają, że zaatakują i będą walczyć do całkowitego unicestwienia wroga.

Iran odpowiada na działania USA i ostrzega, że "zniszczy agresorów"
(East News)

Wojna między USA i Iranem wydaje się być coraz bardziej prawdopodobna. Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na porozumienie i ocieplenie stosunków. Donald Trump miał spotkać się nawet z prezydentem Iranu aby zaoferować Republice Islamskiej specjalną linię kredytową.

Pogorszenie relacji nastąpiło po 14 września, czyli dniu ataków na saudyjskie rafinerie. Do ostrzału użyto ponad 20 dronów i tuzina rakiet manewrujących. Do ataku przyznał się jemeński ruch Hutu. USA twierdzi jednak, że prawdziwym sprawcą jest Iran.

Sekretarz Stanu Mike Pompeo grozi, że reżim w Teheranie poniesie srogie konsekwencje. Donald Trump deklaruje, że jest gotowy do działań i czeka tylko na sygnał od Arabii. Kilka dni temu zapadła decyzja o wysłaniu amerykańskich wojsk, aby wesprzeć Królestwo.

Zobacz także: Zobacz też: "Jest upośledzony umysłowo". Iran komentuje decyzję Donalda Trumpa

Iran odpowiedział już na te plany. Ostrzega, że wojska zniszczą każdego potencjalnego agresora i zaatakują każdego, kto przekroczy granice państwa. Słowa te zdają się zapowiedzią wojny, w razie kontynuowania działań przez USA.

Jesteśmy gotowi reagować na każdą agresję. Nigdy nie pozwolimy, aby wojna wkroczyła na naszą ziemię (…) Będziemy ścigać każdego agresora. Będziemy to kontynuować aż do całkowitego zniszczenia wroga – powiedział w sobotę generał Hossein Salami.

Amerykańska decyzja wysłania żołnierzy do Arabii wzbudza kontrowersje. USA tłumaczy, że Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie zwróciły się o pomoc wojskową. Całkowita liczba żołnierzy, którzy zostaną wysłani, nie została jeszcze ustalona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(72)
gosc
3 lata temu
acha .blazny szukaja guza
jot23
3 lata temu
Nie oddamy guzika - skąd my to znamy. A poważnie - tylko naiwniacy i fanatycy wierzą że to nie prowokacja Wuja Sama. Dawno nie było wojenki, gospodarka USA podupada, nasze zakupy to kropla w morzu pazerności ...I znów "u boku" możemy ugruntować w świecie niechęć i nienawiść do nas, pozyskać nowych wrogów - bez jakiejkolwiek dla nas korzyści. Huuurrraaa
Gekon
3 lata temu
Niech się ugadaja i zniszczą Izrael, to jest wróg całego świata
sas
3 lata temu
Pamiętam jak Hussein odgrażał się podobnie, strzelając że strzelby na balkonie. Nie wiem po co Iranowi to machanie szabelką.
Gość
3 lata temu
Plan był taki: najpierw Irak, potem Syria i Iran. Plan powstał na początku wieku, pod naciskiem lobby żydowskiego. Cel - obalenie nieprzychylnych Izraelowi rządów. Irak już był, w Syrii widzimy co się dzieje, teraz Iran. Bezczelne wyciskanie cimnoty światu. A giną miliony niewinnych cywilów. Tak wygląda amerykańsko‐żydowska moralność. A świat biernie patrzy i nie reaguje.
Juesej
3 lata temu
Co za the-bille z tych jankesów
loki
3 lata temu
USA uwazalo tez, ze Irak ma bron masowego rażenia i co ? i Zonnk !
Adamer
3 lata temu
Na co oni czekają ? Aż Iran się uzbroi i im manto spuści he he Z tej okrutnej dyktatury to nie powinien zostać kamień na kamieniu. Wszyscy pójdą do tak wyczekiwanego raju ! Dobry uczynek dla Wolnego Świata.
Ttttt
3 lata temu
Izrael cichutko siedzi bo to oni atakują a to było zwalenie winy na Iran
Olek
3 lata temu
Trampek to bandzior jak wszystkie amerykany
bear
3 lata temu
Tak samo robią Rosjanie.
As
3 lata temu
Aby zaatakować Irak puścili plotkę o broni chemicznej, której tam nie było. Podobnie jest teraz. Wujek Sam będzie zawsze prowadził wojny bo Jest to na rękę żydowskim bankierom, którzy udzielają kredytu temu państwu. Oni już dawno wyznaczyli sobie tzw. „Oś zla”, do której zalicza się Iran. Później będzie Korea. Dla Wujka Sama pokój równa się bankructwo.
Jasiek
3 lata temu
Muszą krzyczeć, nic im innego nie pozostało. Stoją na tak samo straconej pozycji jak my we Wrześniu. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie usprawiedliwia działań USA i Izraela? Arabia Saudyjska to tylko ich marionetka. Poza tym jak tam trening saudyjskich 100 wojskowych pilotów w Polsce przebiega? Czy nauczyli się już latać?
polonos
3 lata temu
widać, że Iran wyprzedził technikę Amerykanów, tyle Patriotów i innych systemów przeciw lotniczych, nie powstrzymało ataku na rafinerię. Amerykańskie bazy są zagrożone, powiedziałbym, bezbronne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić