aktualizacja 

ISIS za... Smoleńsk. PiS stawia warunki

Podziel się:

Nieoficjalne informacje agencji Reutera wskazują, że PiS zgodę na przystąpienie Polski do międzynarodowej koalicji przeciw Państwu Islamskiemu uzależnia od przekazania informacji wywiadowczych zachodnich agencji na temat katastrofy w Smoleńsku.

ISIS za... Smoleńsk. PiS stawia warunki
(WP.PL)

Jeżeli zachodni partnerzy chcą zobaczyć polskich żołnierzy w Syrii, muszą spełnić życzenie Beaty Szydło. Jej rząd ma świadomość, że kwestia katastrofy smoleńskiej jest delikatna. W czasie gdy państwa zachodnie chcą ocieplania stosunków z Rosją przekonanie nowych polskich władz o winie Putina w sprawie Smoleńska może stać się poważnym źródłem niezgody. Niemniej zgodę na walkę z ISIS Polacy mają uzależniać od przekazania przez sojuszników tajnych informacji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

PiS przygotowuje grunt do ponownego otwarcia śledztwa w sprawie Smoleńska. Z jednej strony wyłącza witrynę z rządowym raportem komisji Laska, z drugiej przygotowuje nowy zespół - Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. To warunek niezbędny do tego, żeby powstać mógł nowy oficjalny i zgodny z przekonaniami PiS raport o tym, co wydarzyło się w Smoleńsku w 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić