Wróć na
aktualizacja

ISIS za... Smoleńsk. PiS stawia warunki

Podziel się

Nieoficjalne informacje agencji Reutera wskazują, że PiS zgodę na przystąpienie Polski do międzynarodowej koalicji przeciw Państwu Islamskiemu uzależnia od przekazania informacji wywiadowczych zachodnich agencji na temat katastrofy w Smoleńsku.

ISIS za... Smoleńsk. PiS stawia warunki
(WP.PL)
bCGXImwl

Jeżeli zachodni partnerzy chcą zobaczyć polskich żołnierzy w Syrii, muszą spełnić życzenie Beaty Szydło. Jej rząd ma świadomość, że kwestia katastrofy smoleńskiej jest delikatna. W czasie gdy państwa zachodnie chcą ocieplania stosunków z Rosją przekonanie nowych polskich władz o winie Putina w sprawie Smoleńska może stać się poważnym źródłem niezgody. Niemniej zgodę na walkę z ISIS Polacy mają uzależniać od przekazania przez sojuszników tajnych informacji.

PiS przygotowuje grunt do ponownego otwarcia śledztwa w sprawie Smoleńska. Z jednej strony wyłącza witrynę z rządowym raportem komisji Laska, z drugiej przygotowuje nowy zespół - Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. To warunek niezbędny do tego, żeby powstać mógł nowy oficjalny i zgodny z przekonaniami PiS raport o tym, co wydarzyło się w Smoleńsku w 2010 roku.

bCGXImwO
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić