Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Islamskie książki dla dzieci zachęcają do bicia kobiet, gdy te odmawiają seksu

61
Podziel się:

Brytyjska organizacja rządowa, zajmująca się monitoringiem materiałów edukacyjnych, ujawniła, co znajduje się w książkach w islamskich bibliotekach.

Islamskie książki dla dzieci zachęcają do bicia kobiet, gdy te odmawiają seksu
(Getty Images, Paula Bronstein)

W materiałach przeznaczonych dla dzieci poruszona jest m.in kwestia seksu. Zgodnie z nimi, w muzułmańskim małżeństwie żona nie może odmówić współżycia swojemu mężowi. Nie może również opuścić domu bez jego zgody. Islamscy nastolatkowie są uczeni, że mężczyzna może "skorygować tego typu zachowanie kobiet" – uderzając ją. Według książek, kobiety powinny przede wszystkim rodzić dzieci i wychowywać je jako muzułmanów. To tylko jeden z przykładów, które znalazły się w raporcie urzędników z brytyjskiego Biura Standardów Edukacji (Ofsted) na temat lektur, które znajdują się w islamskich szkołach.

W islamskiej szkolnej bibliotece odkryto książkę pt. "Kobiety zasługujące na piekło”. W tej pozycji znalazły się "porady” dla mężów na temat traktowania kobiet. Na smażenie się w ogniach piekielnych, zdaniem autorów książki, zasługują m.in. kobiety, które są niewdzięczne wobec męża lub mają zbyt wysokie ambicje. To także "psotne” kobiety, które mają być sprawdzianem dla mężczyzn.

W innej szkole znalazła się pozycja na temat kobiet Wschodu. Zgodnie z nią, szlachetne kobiety mają chronić swoją skromność nosząc zasłonę. Kontrastem dla nich są kobiety Zachodu, które przyciągają mężczyzn i zostawiają swój dom, aby odwiedzać kina i kawiarnie.

Zobacz także: Zobacz także: Czy polscy muzułmanie mogą się zradykalizować?

Niestety, tego typu przykłady nie są jedynie ciekawostkami. Według inspektorów badających sprawę, podobne tezy trafiały również do prac pisanych przez młodych muzułmanów. Młodzież twierdziła m.in., że mężczyźni są obrońcami kobiet, które są od nich słabsze emocjonalnie. Praca została zaakceptowana przez nauczyciela.

*Instytucja badająca książki zaznacza, że zebrane materiały nie były zgodne z głównym nurtem myśli muzułmańskiej. *Pochodziły m.in. z niezależnych szkół i szkół wyznaniowych. Nadzór edukacyjny dotyczył w szczególności szkół podstawowych, w których już czteroletnie dziewczynki noszą hidżab.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(61)
franek..
3 lata temu
Ile czasu ma jeszcze upłynąć aby ludzie skończyli z wszelkimi przesądami?
Pirx
5 lata temu
Zdelegalizowac tą bandycką mafię. I po problemie.
laa
5 lata temu
A czym się różnią poglądy katolickie na temat roli kobiet?Tyle tylko, ze nie mówią oficjalnie o biciu kobiet i zmuszaniu do zasłaniania twarzy szmatami, ale już stroje zakonnic są bardzo podobne do hidżabów. a w nieco dawniejszych czasach każda uczciwa kobieta stanu prostszego obowiązkowo nosiła chusteczkę na głowie a jeszcze wcześniej mężatki ukrywały włosy pod czepcem. Moze nieco łagodniej, ale jednak...
Adam
5 lata temu
Nasze "gwiazdy" które zakochały się w śmierdzących arabach, wysłać na kilkumiesięczne szkolenie.
szokman
5 lata temu
Czyli ewidentnie z tych książek wypływa mowa nienawisci i rasizmu płciowego. Czy ktos za to beknął, czy jakaś instytuacja zakazała kolportowania i czytania tych książek? Ano wątpliwe bo to przecież święte islamskie krowy, których ruszyć nie wolno, Za to wolno niszczyć kościoły, podżynać gardła księżom, usuwać katolickie symbole z przestrzeni publicznej a dla równowagi we Francji Policja pilnowała aby musliny mogły swobodnie sie modlić na ulicy, blokując ruch autom...
konradokm
5 lata temu
Ciekawe, czy nieprawomocne książki zostały wycofane z bibliotek, a prowadzący szkoły zostali ukarani za propagowanie nienawiści przemocy w rodzinie. Ciekawe, czy pokazano uczniom i pracownikom szkoły, jak naganne są przemoc wobec kobiet. Ale znając życie tego nie zrobiono, a nie piętnowanie przestępstw oznacza przyzwolenie na nie. Państwa zachodnie za mało wymagają od przyjezdnych przestrzegania i akceptacji dla swoich standardów.
KLo
5 lata temu
To są szatany. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Marian
5 lata temu
Ja nie czytałem tej ksionszki a i tak skorygowuje zachowanie mojej kobiety – pieńsciom miendzy oczy i spokuj.
Pobozny
5 lata temu
Kazdy arab powinien ubic swoja kobiete jezeli prawo mu pozwala...jego wybor szanujmy to ze moga ubic swoje zony bo widocznie zasluzyly na to sam widzialem kiedys kobiete myzlumanke z przetracona noga w kolanie widocznie zasluzyla..a prawo ichsze pozwala odpowiednia kare wymierzyc..
Ja
5 lata temu
Zero islamu w Europie. Precz z religią szatana.
Mlody80
5 lata temu
Czy ktoś się w końcu odwarzy i zdelegalizuje tą sekte zwaną islamem
Sratatata
5 lata temu
I co lewacy.. Dalej chcecie tego w Europie?
niejestemfemi...
5 lata temu
żadnego sprowadzania tych ludzi do polski i Europy...oni musza jeszcze poczekać z 200 lat az sie ucywilizuja i pojmą, że kobiety to ponad 50% ludzi...chyba czas na powrót Amazonek 9tych prawdziwych), które radzxiły sobie dobrze z niesfornymi mężczyznami....przydałaby sie taka praktyczna lekcja dobrego zachowania dla facetów
tym5
5 lata temu
Niech ktoś to podrzuci Trumpowi to sobie doda do profilu :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić