Wróć na
aktualizacja

Izrael grozi bronią jądrową Iranowi

295
Podziel się

Państwo Żydowskie nigdy oficjalnie nie potwierdziło, że dysponuje bronią nuklearną. Premier Izraela jednak nie pozostawił wątpliwości, że jest gotów jej użyć.

Izrael grozi bronią jądrową Iranowi
(PAP/EPA, Jim Hollander)
bCOjWjgB

Ci, którzy grożą wymazaniem nas z powierzchni Ziemi, stworzyli dla siebie podobne niebezpieczeństwo i w żadnym razie nie osiągną celu - powiedział Binjamin Netanjahu.

Słowa może nie zabrzmiałyby tak dobitnie, gdyby nie miejsce, w którym je wypowiedział. Netanjahu wykorzystał okazję do gróźb podczas wizyty w izraelskim centrum badań jądrowych koło miasta Dimona na pustyni Negew - podaje serwsi 9News. Okazją było nadanie ośrodkowi imienia zmarłego prezydenta Izraela Szimona Peresa.

Komentatorzy są przekonani, że premier Izraela mówił wprost do Iranu. Sugestia, iż groźba dotyczy broni nuklearnej była ledwo zawoalowana - podkreślają. To właśnie władze w Teheranie wielokrotnie mówiły o konieczności "wymazania Izraela z mapy". Iran wspiera również finansowo i militarnie organizacje uznające Państwo Żydowskie za wroga. Chodzi między innymi o Hezbollah w Libanie.

bCOjWjgD

Umowa z Iranem o ograniczeniu technologii jądrowych jest niewystarczająca i nie zapewnia, iż Iran nie zbuduje bomby atomowej - ostrzega Jerozolima.

Władze Izraela namawiają ważnych światowych graczy, by wycofali się z porozumienia. Zawarto je z Teheranem w 2015 roku. Umowę porzuciły już wcześniej Stany Zjednoczone, jednak europejskie kraje próbują uratować pakt za wszelką cenę. Może się to okazać niemożliwe, bo władze w Teheranie zapowiedziały w środę, że one także mogą wycofać się z dokumentu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOjWjhe
KOMENTARZE
(295)
fantomas
2 lata temu
a czy ktoś kontroluje Izrael w sprawie broni jądrowej czy żydzi są ponad międzynarodowym prawem?
Hh
2 lata temu
Iran! Do boju!
ja
2 lata temu
W starym testamencie napisane jest wielokrotnie, że arogancja tego narodu jest przyczyną kolejnych ich klęsk. Jak tak dalej pójdzie, to w pewnym momencie naród ten rzeczywiście i nieodwracalnie będzie zmieciony z powierzchni ziemi, a nie tylko ich państwo. Iran nie ma broni jądrowej, ale jak zostaną zaatakowani, to pożyczy sobie np. od Pakistanu.
bCOjWjhf
Ede
2 lata temu
Żydy grożą ?!
obi łan
2 lata temu
Oj Izrael jest niebezpieczeństwem dla świata
Najnowsze komentarze (295)
Jurek
2 lata temu
Jezeli uzyja to przestana istniec.
Kris
2 lata temu
Kiedy Izrael odpowie za ludobójstwo na Palestynie???? Kiedy pytam się!!!!
Polak
2 lata temu
Brawo!!!! One last brave coutry on this world.... ostatni co maja wole walki I obrony swoich tradycji nie to co upadla europa
Wgw
2 lata temu
Rece precz od Iranu!!
Polak
2 lata temu
Powinnismy zaproponowac Iranowi wspolne prace nas bronią atomową...
Antycośtam
2 lata temu
Najważniejsze żydy są w USA. Izrael to tylko przykrywka.
andrzej
2 lata temu
Ho ho.. Konserwy nakupione, mrożonki w chłodziareczce. Tak to się myśli jakby coś dupło i ciulnęło ;p
Xcccc
2 lata temu
Brawo Izrael
bCOjWjgX
Robak
2 lata temu
Disiaj ten wygra wojnę kto ostatni zrzuci bombę atomową
Artysta
2 lata temu
Żydzi tak mają. To jest powodowane u nich chorobą Taya-Sachsa (gangliozydoza GM2). Choroba Tay-Sachsa to rzadka choroba genatyczna o charakterze spichrzeniowym. W jej przebiegu dochodzi do odkładania się gangliozydu GM2 w komórkach mózgu. Jest to substancja lipidowa, a przyczyną jej spichrzania jest upośledzenie lub brak wydzielania β-heksozaminidazy, która rozkłada gangliozyd GM2. Jest to choroba występująca w populacji Żydów Aszkenazyjskich. Ustalono, że mutacja i jej dziedziczenie jest spowodowane bliskie pokrewieństwo rodziców dziecka np. małżeństwa między kuzynostwem, wujem a siostrzenicą.
taka rzecz
2 lata temu
Izrael jaki jest taki jest ale nikogo nie atakuje i nikogo nie ma zamiaru wymazać z mapy świata więc ten kto chce Izrael wymazać to do niego Netanjahu mówi i dobrze mówi. Wszyscy wiedzą, że Izraela nie da się wymazać z mapy i ci co go chcą wymazać mogą mu skoczyć i stąd ta wrzawa.
VASCO
2 lata temu
nikt nie miał problemu z Izraelem dopóki Izrael nie zaczął mieć problemów ze wszystkimi.
ala
2 lata temu
żydy na marsa.
zuza
2 lata temu
Jak widać faszystowskie zydowstwo pokazalo swoja prawdziwa gebe...israel zniknie z powierzchni ziemi .to ich klara za zbrodnienna ludzkości..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić