Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Jacek Jaśkowiak: wyrzucić Rydzyka i Jędraszewskiego!

355
Podziel się

Jacek Jaśkowiak w ostrych słowach potępił duchownych Kościoła katolickiego w Polsce. Startujący w prawyborach prezydenckich w PO Jacek Jaśkowiak skrytykował między innymi ojca Tadeusza Rydzyka.

jacek jaśkowiak tadeusz rydzyk
jacek jaśkowiak tadeusz rydzyk (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Prezydent Poznania ma zdecydowaną opinię o Kościele. Jacek Jaśkowiak był kiedyś ministrantem i miał nawet zostać jezuitą, ale o tym, co robi dziś Kościół, nie ma dobrego zdania.

Trzeba oczyścić świątynię. Mówiąc o hierarchach kościelnych, Jacek Jaśkowiak przywołał wydarzenie z Ewangelii z udziałem Jezusa Chrystusa. Gdy Jezus przybył do Jerozolimy i zastał w świątyni siedzących za stołami bankierów i kupców, zrobił bicz ze sznurów i wszystkich wypędził. Do tych, który sprzedawali gołębie, rzekł:

Zabierzcie to stąd i z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!

Dziś targowisko robią Tadeusz Rydzyk i spółka. Tak twierdzi prezydent Poznania, który wymienia jednym tchem dyrektora Radia Maryja, abp. Marka Jędraszewskiego i abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Biblia to jest bardzo mądra książka! Biblia i mity greckie to dwa fundamenty naszej cywilizacji. Odrębną sprawą jest to, co robi Kościół. Chrystus wyrzucił kiedyś kupców ze świątyni. I dziś takimi kupcami, których należałoby wyrzucić są ojciec Rydzyk, abp Jędraszewski czy abp Głódź – powiedział Jacek Jaśkowiak w rozmowie z „Super Expressem”.

Jacek Jaśkowiak kandyduje w prawyborach prezydenckich w PO. Prezydent Poznania zmierzy się w prawyborach z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Delegaci wskażą zwycięzcę podczas krajowej konwencji PO 14 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(355)
kam
6 miesięcy temu
Brawo Jaśkowiak już mi się podoba, może on w końcu zrobi porządek z tą mafią ?
anna
6 miesięcy temu
i powiedział prawde
vincent
6 miesięcy temu
Popieram!!
Jan
6 miesięcy temu
Chyba na człowieka oddam swój głos. TAK - na 100%.
4
6 miesięcy temu
Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak popiera legalizację małżeństw homoseksualnych w Polsce
Najnowsze komentarze (355)
mak
6 miesięcy temu
Jeżeli nie ma się co powiedzieć mądrego to najlepiej uderzyć w Kościół. Ale to już było...…….
max
6 miesięcy temu
Jako Poznaniak mam jak najgorsze zdanie o rządach Jaśkowiaka. Wstrzymano realizacje wielu projektów drogowych, nie ma niczego, co uznałbym za dobry ruch w zarządzaniu miastem, więc tym bardziej jako prezydent Jaśkowiak się nie sprawdzi. Chyba, że byłbym cyklistą, tych Jaśkowiak uwielbia i buduje ścieżki rowerowe kosztem zwężenia dróg i tworzenia kolejnych barier w ruchu samochodowym. Ale nie jestem!
andyc0801
6 miesięcy temu
Dzisiejsi, wielcy kosciola katolickiego w Polsce, znalezli swoj odpowiednik w tamtejszej historii. Niestety, do zludzenia przypominaja owczesnych, najwyzszych kaplanow, zas wladza w Polsce, owczesnych starszych ludu. Uczeni klamcy i faryzeusze. Czy mozna ich kojarzyc z Chrystusem, bzdura!!! Jedynie w sensie negatywnym. I to maja byc autorytety. Brawo Panie prezydencie!!!
Laura
6 miesięcy temu
zdecydowanie!!! w jestem po lekturze " Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka" i to co wyprawia Rydzyk jest nie do pojecia!!!
Ktis
6 miesięcy temu
A kim On jest by decydować o czyimś losie. Co za chory człowiek. Chcę budować polityczna karierę na walce z Kościołem? Umysłowa bieda
Człowiek
6 miesięcy temu
Czas tych PEDOFILI KSIĘŻY BISKUPÓW POZBAWIĆ DOBROBYTU KTÓRY JEST WIERNYCH GŁÓDŹ POWINIEN CHODZIĆ BOSO JUDASZA POZBAWIĆ MAJĄTKU TYLKO CZY LUDZIE INTERESUJĄ SIE ŻE MAFIA PEDOFILÓW WYPŁYWA Z WATYKANU RODACY CZAS WSTAĆ Z KOLAN
Tomasz Łozińs...
6 miesięcy temu
Biblia i mity. To zestawienie świadczy najlepiej o zasadności odwoływania się do Ewangelii przez tego pana.
marek
6 miesięcy temu
Bardzo lubię Małgośkę ale będę głosował na Jacka.
Zb.
6 miesięcy temu
Dzisiejsi biskupi i arcybiskupi to niczym sie nie różnia od kapłanów i Arcykapłanów którzy skazali Jezusa na smierć a kiedy zmartchwystał przepłacali ludność żeby rozpowiadała że to uczniowie go wykradli.
Jacek
6 miesięcy temu
Dlaczego Jaś tak zwalcza wartości,,?
Yhy
6 miesięcy temu
A ojciec Sowa to niby nie taki sam?
Zocha
6 miesięcy temu
Kto wie co Jezus mówił?To co napisane w księdze to pobożne życzenia-nic więcej.
Wolny
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze i dobitnie to powiedział. Ma u mnie plus! To jak rozpasany jest kościół i zaklamany pokszuje ilość pedofilii. Ale trzeba pamiętać, ze wiara w Boga to coś innego niż kościół!!! Kościół dla mnie to instytucja administracyjna ,ktora Boga przestała się bać.
Grzegorz
6 miesięcy temu
Ale ta gębą napewno nie będzie prezydentem rp
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić