Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Jak alkohol wpływa na ryzyko zarażenia koronawirusem? Eksperci wyjaśniają

393
Podziel się

Czy spożywanie alkoholu w trakcie globalnej epidemii może mieć wpływ na ryzyko zakażenia się koronawirusem? Światowa Organizacja Zdrowia w specjalnie opublikowanym raporcie udziela odpowiedzi na to pytanie.

Jak alkohol wpływa na ryzyko zarażenia koronawirusem? Eksperci wyjaśniają
(Getty Images, BSIP)
bETXjEol

Obowiązkowe zamknięcie ludzi w domach w związku z epidemią koronawirusa spowodowało zmiany w nawykach zakupowych. Dane dostarczane w informacjach prasowych czy raporty sprzedażowe sieci sklepowych mówią nam jasno - społeczeństwo od początku pandemii kupuje zdecydowanie więcej alkoholu.

Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła odnieść się do tego trendu. W oficjalnym raporcie opublikowanym przez WHO zostały poruszone kwestie wpływu spożywania alkoholu na ryzyko zarażenia się koronawirusem. Okazuje się, że według organizacji, im więcej alkoholu wypijemy, tym większa szansa na złapanie szalejącego wirusa.

Ma to związek przede wszystkim z osłabieniem układu odpornościowego. Dodatkowo, WHO powołało się na badania z 2015 roku, które potwierdziły, że nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do zdecydowanie większego prawdopodobieństwa uszkodzenia płuc.

bETXjEon

Innym zjawiskiem, na które zwraca uwagę Światowa Organizacja Zdrowia są problemy psychiczne. Osoby z takimi problemami oraz te, które w przeszłości spożywały zbyt dużo alkoholu, są teraz narażone na wszelkiego rodzaju powikłania jeszcze bardziej. WHO wskazuje, że izolacja od świata, do której jesteśmy zmuszeni w połączeniu z alkoholem może prowadzić w wielu przypadkach do np. przemocy domowej.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETXjEot

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bETXjEoO
KOMENTARZE
(393)
alka
2 lata temu
wszystkie lekarstwa sa przygotowywane na bazie alkoholu etylowego. Pic z umiarem to lekarstwo.nawet lapki odkazamy alkoholem C2OH5
LENA
2 lata temu
WHO DO LIKWIADCJI TO NIEROBY I ZLODZIEJE
Stary ćmaga.
2 lata temu
Ja wypijam 4 do 6 win za 5 złoty dziennie mnie tam nie ruszy jestem mondrzejszy niż WHO
bETXjEoP
Belgia
2 lata temu
WHO to kłamcy i złodzieje
Bez nicka
2 lata temu
Ja już 3 dzień pije Bo co tu robić Pijesz idziesz spać Wstajesz , pijesz idziesz spać I tym sposobem minęło mi 3 dni kwarantanny
gregorO.
2 lata temu
Oni mówią tak specjalnie, bo są w ten dramat zamieszani! Alkohol zabija wirusy i bakterie, tak jak pszczelarze dodają do syropu żywieniowego pszczołom alkohol. Ma to skutki wiruso i bakteriobujcze. Całe who, usa, nato, mfw to jest breja działająca w interesie grup. Putin jest tego dowodem, ze działają przeciwko temu, który się przeciwstawia. Oczywiście, że who powinno dostać kop w d. Działają tyle lat, piorą kasę, a jak msją reagować to nygusy się pochowali...
doktor etker
2 lata temu
Zauważmy, że wszyscy zakażenie oddychali... ZAKAZAĆ ODDYCHANIA!!!
mat
2 lata temu
no nie wiem, pije od kilku miesiecy bo co innego tu robic i jakos nic nie zlapalem :-) moze za duzo pije? codzien buteleczka Jasia i kilka do kilkunastu piwerek.
weraa
2 lata temu
hej szukam cyber se,xu po rejestracji szukajcie mnie pod nickiem Werahott30 czekam na wiadomość odezwij się https://ô.cc/konkretne.kobietyy
Pit
2 lata temu
Ale o palaczach nic nie mówią mają zdrowe płucka i zadnego kaszelku palacza! Dlatego mają lekki oddech nawet po joggingu. Trza nam walić w caban jak tylko sie wie że już dziś do auta nie wsiadasz nawet po śniadaniu.
kliczko
2 lata temu
kto ma aktualnie pas mistrzowski w WHO?
Edi®
2 lata temu
BAWIĆ SIĘ MOŻNA BEZ ALKOHOLU..... tylko wcześniej trzeba się napić.
Smakosz
2 lata temu
Smakosz jestem a nie pijak! Dzisiaj weekend, po wspólnie wypitym drinku /JEDNYM!/ "robota" w "zabiegowym"/sypialnia/ lepiej idzie!
bETXjEoH
Emilia80
2 lata temu
Co za paranoja!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić