aktualizacja 

Jaki oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem, pleśnią i grzybami sprawdzi się najlepiej?

2

Sezon jesienno-zimowy to czas, gdy pleśnie i grzyby w pomieszczeniach są szczególnie dokuczliwe. Walka z nimi nie należy do łatwych. Dobry oczyszczacz pomoże usunąć zarodki pleśni i grzybów z powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem, pleśnią i grzybami sprawdzi się najlepiej?
Jaki oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem, pleśnią i grzybami sprawdzi się najlepiej? (Materiały prasowe)

Dlaczego tani oczyszczacz nie jest dobrym wyborem

Ze zrozumiałych powodów cena jest jednym z istotnych czynników decydujących o zakupie oczyszczacza. Jednak nie powinna być tym najważniejszym. Niska cena nie zawsze oznacza, że sprzęt jest dobry, tyle że „no name”. Zdarza się, że producent oferuje tani produkt, żeby przyciągnąć klientów, później odbija to sobie na częściach zamiennych, np. filtrach.

Osobnym problemem jest import na własną rękę towarów z Azji, głównie z Chin. Tu nieraz bardzo niska cena praktycznie gwarantuje brak dostępu do serwisu i części zamiennych. Tymczasem pozornie drogi sprzęt może pracować nawet 10 lat na jednym filtrze. Rachunek ekonomiczny wyraźnie pokazuje, że w dłuższej perspektywie to ten droższy okazuje się tańszy.

Co powinien mieć dobry oczyszczacz

Dobry oczyszczacz powinien umieć więcej, niż tylko wychwytywać z powietrza drobiny kurzu i pyłu. Większość oczyszczaczy usuwa z powietrza także alergeny, czyli pyłki roślin, roztocza kurzu, drobiny sierści zwierząt. Te naprawdę dobre radzą sobie także z grzybami, pleśniami, wirusami i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Przykładowo większość oczyszczaczy wyposażona jest w filtr HEPA. Niektóre mają dodatkowy filtr węglowy, co trzeba im poczytać na plus – takie filtry radzą sobie także z nieprzyjemnymi zapachami i innymi związkami organicznymi.

Dobre oczyszczacze pracują w nowoczesnych technologiach i potrafią usuwać zanieczyszczenia nie tylko z powietrza swobodnie unoszącego się wokół oczyszczacza, ale też ze ścian, dywanów i obić mebli. Warto wspomnieć choćby technologię Plasmacluster. W tej technologii pracuje każdy oczyszczacz powietrza Sharp.

Co to jest technologia Plasmacluster

Technologia Plasmacluster została opracowana i opatentowana przez firmę Sharp i jest stosowana w różnych urządzeniach (nie tylko oczyszczaczach tej firmy). W ogólnym zarysie polega ona na wykorzystaniu naturalnej wilgotności powietrza. Klastry jonowe produkowane przez generator Plasmacluster właśnie na bazie wody obecnej w powietrzu, reagują z unoszącymi się patogenami, zarodkami pleśni i grzybów oraz wirusami i eliminują je. Trzeba przy tym zaznaczyć, że technologia Plasmacluster jest absolutnie nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt.

Technologia Plasmacluster skutecznie rozprawia się między innymi z wirusem grypy, alergenami, bakteriami (np. e-coli), zarodkami pleśni i grzybów, smogiem i dymem tytoniowym. Skutecznie wychwytuje i zatrzymuje w oczyszczaczu alergeny różnego pochodzenia – pyłki, fragmenty sierści, piór, roztocza kurzu. Na chwilę obecną udowodniono, że technologia Plasmacluster zwalcza 29 rodzajów różnych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Czy technologia Plasmacluster jest skuteczna? Trudno mieć wątpliwości, skoro stoi za nią kilkadziesiąt certyfikatów nadanych przez międzynarodowe ośrodki naukowe, nie tylko w Japonii (ojczyźnie Sharpa) ale i na całym świecie.

Podoba ci się technologia Plasmacluster? Kup oczyszczacz w sklepie MediaExpert.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić