aktualizacja 

Janusz Korwin-Mikke i jego poglądy. Młoda żona przerwała milczenie

866
Podziel się:

Janusz Korwin-Mikke nie raz zaskoczył czy nawet zdumiał swoimi poglądami, szczególnie na temat kobiet. Co na ten temat sądzi młoda żona polityka? Dominika Korwin-Mikke udzieliła pierwszego wywiadu na temat swojego męża i ich związku.

Janusz Korwin-Mikke i jego poglądy. Młoda żona przerwała milczenie
(East News)

"Często jest tak, że to, co się mówi oficjalnie, to jedno, a praktyka pokazuje, że jest zupełnie inaczej.” Dominika Korwin-Mikke, młodsza o 44 lata żona kontrowersyjnego polityka, w szczerej rozmowie w programie Rozmowy Błańskiej stanęła murem za mężem.

Kobieta odniosła się do głośnych słów Janusza Korwin-Mikke, który twierdził, że partnerka "przesiąka poglądami mężczyzny, którego nasienie nosi w sobie":

"Podobno były jakieś badania, on się powołuje na jakieś badania. Teraz tak się rozwinęła nauka, że można wszystko zbadać” – tłumaczyła kontrowersyjną wypowiedź.

Zobacz także: Zobacz też: Janusz Korwin-Mikke. Przypominamy słynne wypowiedzi polityka

Zapytana o to, czy nie przeszkadzają jej obraźliwe słowa męża na temat kobiet, zaprzeczyła. Wyznała szczerze, że nie zależy jej na "zmienianiu" męża.

"Ja zostawiam mu dużą wolność. Nie biorę tego do siebie, bo to są jego wypowiedzi. Mam głęboką potrzebę wolności słowa i uważam, że mój mąż ma prawo mówić to, co uważa za słuszne. Dlaczego mam w to wkraczać, w to ingerować?”

Dominika Korwin-Mikke miała także okazje odnieść się do innej znanej wypowiedzi męża dotyczącej kobiet. Lider prawicowej partii deklarował wielokrotnie, że kobiety powinny... zarabiać mniej, ponieważ są mniejsze i mniej inteligentne od mężczyzn. Żona polityka tłumaczyła, że jej mąż został źle zrozumiany.

"Trzeba znać pewne niuanse językowe, żeby zrozumieć dobrze tę wypowiedź. Tak to zostało odebrane, jakby Janusz powiedział, że to przymus, żeby kobiety zarabiały mniej. A tutaj chodzi o to, że to wynika z sytuacji na rynku. Kobiety rzeczywiście zarabiają mniej od mężczyzn. Ale to nie jest ani wina Janusza, ani on nie ma takiej siły sprawczej, żeby zarabiały więcej.”

"Jeśli jakaś kobieta chce być dyrektorem, piąć się w górę w karierze, to niech to robi, nie ma żadnego zakazu, że kobieta musi zarabiać mniej. Janusz tylko stwierdza fakt, że takie są tendencje na rynku pracy, w gospodarce.” - dodała.

Dominika Korwin-Mikke opowiedziała także o początkach ich trudnego związku i czasach, gdy była ukrywaną kochanką polityka.

Zobacz także: Całą rozmowę możecie zobaczyć poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić