Wróć na
Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP
|
aktualizacja

Jarosław Kaczyński i zdjęcie, które miało go ośmieszyć. Szef PiS komentuje [TYLKO U NAS]

804
Podziel się

To zdjęcie od kilku dni rozpala internet i rozchodzi się jak wirus. Fotografia rzekomo przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego w czasach młodości, z papierosem w dłoni, w drodze na... pochód pierwszomajowy w Białymstoku. Tylko w o2.pl komentarz szefa PiS do tego kontrowersyjnego zdjęcia.

Jarosław Kaczyński i zdjęcie, które miało go ośmieszyć. Szef PiS komentuje [TYLKO U NAS]
(East News, Jakub Kamiński)

Facebook i Twitter wrą. Fotografia mająca przedstawiać Jarosława Kaczyńskiego wywołuje mnóstwo emocji. Oczywiście przeważają te negatywne. "I mamy bohatera walki z komunizmem", "No to prawda wreszcie wychodzi na jaw", "Szef PiS był sympatykiem PZPR?" - to tylko niektóre, łagodniejsze z wpisów.

No ale kolportowany na różnych profilach opis zachęca do właśnie takich reakcji: "Białystok, końcówka lat 70-tych. Przyszły naczelnik Polski, z ekstramocnym w palcach, wybiera się na pochód pierwszomajowy".

O dziwo odbiorcy w przeważającej większości podchodzą bezkrytycznie do przekazu, choć już na pierwszy rzut oka powinny pojawić się wątpliwości. Ot choćby taka, że zdjęcie ma pochodzić mniej więcej sprzed 40 lat. Kto ma, niech zerknie w stare albumy i porówna kolory na fotografiach. O ile w ogóle z tamtego okresu znajdzie inne niż czarno-białe.

My jednak o kontrowersyjne zdjęcie postanowiliśmy zapytać u samego źródła.

- Pokazałem szefowi to zdjęcie, nie zna tych ludzi i nie ma pojęcia, kim są. To ewidentna manipulacja, tym bardziej, że nie chadzał na pochody - reakcję Jarosława Kaczyńskiego opisał nam Radosław Fogiel, rzecznik PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(804)
Żaden argumen...
6 miesięcy temu
Ja mam amatorskie, kolorowe zdjęcia z wesela przed 43 lat, w takiej samej jakości
Oficer prowad...
6 miesięcy temu
Balbiną też nie był ?
Nowy życiorys
6 miesięcy temu
Zwykłe pisane nowej przeszłości wodzusia ciemnego ludu, który wszystko kupi jak mówi o swoich wyborcach, obydwoje rodzice w PZPR, mama cenzorka, tato wykładowca WUMLu, on dostał na 10 urodziny zebrane dzieła Lenina w oryginale i w całości przeczytał, w jego domu rozmawiało się tylko po Rosyjsku,(z jego wspomnień taśmy wywiadu z nim bodajże z 1991r) bo jego rodzina stamtąd właśnie pochodzi,a pod Odessą do tej pory mieszkają jego krewni. Doktorat zrobił z myśli Leninowskiej i on na pochody nie chodził.
Ewa
6 miesięcy temu
Mam kolorowe zdjęcia ze szkoły z roku 1968. Proszę więc nie zaprzeczać kto jest na tym zdjęciu. Chociaż z drugiej strony to takie wtedy były czasy, że wielu chodziło z czerwonymi kokardami. Gorzej, gdy teraz o tym ,,zapominają" i chcą jakichś niezłomnych z siebie robić.
Fotoamator za...
6 miesięcy temu
Od młodości fotografuję amatorsko. Pierwsze zdjęcia robiłem na przełomie lat 60/70. Kolorowe, gdzieś od połowy lat 70. Były to wtedy głównie przezrocza. Jakość ich jest całkiem przyzwoita. Trochę gorsze, jeśli chodzi o oddanie kolorów były kopie papierowe. Na mój nos kopia cyfrowa została zrobiona z przezrocza lub z kolorowego negatywu.
Najnowsze komentarze (804)
Lucek
2 miesiące temu
A cóż złego jest w świętowaniu święta pracy?
:(
6 miesięcy temu
ten cały rzecznik fogiel jest głupszy od mojego owczarka, i jak mu prezes powie, że ma brudne buty to ten szybko je wyczyści. Facet bez kregosłupa - lizus , lizus.
Polak
6 miesięcy temu
Jak Jarek mówi że nie zna tych ludzi to znaczy że już ich nie zna, przecież nie powiedział że nigdy ich nie znał.
AJA
6 miesięcy temu
Szkoda miejsca w internecie na takie bzdury.
wef
6 miesięcy temu
UBecja niech sie lepiej wezmie do roboty nieroby i niudaczniki,tylko umieja kraść i sprzedawac i nic pozatym
iop
6 miesięcy temu
Tydzień bez afery to stracony tydzień!
Psst!
6 miesięcy temu
Jareczek cierpi ani chybi na demencję!
Kolega z ogół...
6 miesięcy temu
Konus nie ma tego co ma prawdziwy mężczyzna i dlatego jest starym kawalerem
neutralny
6 miesięcy temu
Dla odstawionych najlepsi są politycy z PZPR i ich klony z totalnej?
Ciekawski
6 miesięcy temu
A ten gość w jasnym paltocie to tow. z Komitetu wojewódzkiego czy z MSW
georg
6 miesięcy temu
Oj lewusy, lewusy... A uderzyć prawicą, a lewica sama odpadnie !!!
E.T.
6 miesięcy temu
Tego że kosmici kazali prezesowi zamordować brata i pochować na Wawelu też nie pamięta. (Podobno twierdzili ze dzięki temu przejmie władzę w Wolsce!)
gfff
6 miesięcy temu
wypada sie najpierw dowiedziec zanim sie napisze takie cos jak „inne niz czarno biale” -tak bylo ale w czasie drugiej wojny swiatowej a nie w polowie lat 70tych
ak001
6 miesięcy temu
Jarka nie da się ośmieszyć. On jest śmieszny sam w sobie. A jak się odezwie, to już w ogóle boki zrywać... mlask mlask...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić