REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Mieśnik18.10.19 (09:38)

Jarosław Kaczyński i zdjęcie, które miało go ośmieszyć. Szef PiS komentuje [TYLKO U NAS]

To zdjęcie od kilku dni rozpala internet i rozchodzi się jak wirus. Fotografia rzekomo przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego w czasach młodości, z papierosem w dłoni, w drodze na... pochód pierwszomajowy w Białymstoku. Tylko w o2.pl komentarz szefa PiS do tego kontrowersyjnego zdjęcia.
Jakub Kamiński / East News

Facebook i Twitter wrą. Fotografia mająca przedstawiać Jarosława Kaczyńskiego wywołuje mnóstwo emocji. Oczywiście przeważają te negatywne. "I mamy bohatera walki z komunizmem", "No to prawda wreszcie wychodzi na jaw", "Szef PiS był sympatykiem PZPR?" - to tylko niektóre, łagodniejsze z wpisów.

No ale kolportowany na różnych profilach opis zachęca do właśnie takich reakcji: "Białystok, końcówka lat 70-tych. Przyszły naczelnik Polski, z ekstramocnym w palcach, wybiera się na pochód pierwszomajowy".

REKLAMA

O dziwo odbiorcy w przeważającej większości podchodzą bezkrytycznie do przekazu, choć już na pierwszy rzut oka powinny pojawić się wątpliwości. Ot choćby taka, że zdjęcie ma pochodzić mniej więcej sprzed 40 lat. Kto ma, niech zerknie w stare albumy i porówna kolory na fotografiach. O ile w ogóle z tamtego okresu znajdzie inne niż czarno-białe.

zrzut: Facebook
Jarosław Kaczyński i zdjęcie, które miało go ośmieszyć. Już na pierwszy rzut oka wygląda na fotomontaż.

My jednak o kontrowersyjne zdjęcie postanowiliśmy zapytać u samego źródła.

- Pokazałem szefowi to zdjęcie, nie zna tych ludzi i nie ma pojęcia, kim są. To ewidentna manipulacja, tym bardziej, że nie chadzał na pochody - reakcję Jarosława Kaczyńskiego opisał nam Radosław Fogiel, rzecznik PiS.

Zobacz też: Wybory 2019. Jarosław Kaczyński komentuje wyniki wyborów do Senatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij