Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Katastrofa śmigłowca. Black Hawk trumną dla gwardzistów USA

41
Podziel się

Katastrofa śmigłowca w Minnesocie. Rozbił się helikopter, którym podróżowali trzej mężczyźni. Wszyscy należeli do Gwardii Narodowej USA, a w czasie wypadku pełnili służbę. "Zapłacili najwyższą cenę za służbę Minnesocie i Stanom Zjednoczonym Ameryki".

Katastrofa śmigłowca. Black Hawk trumną dla gwardzistów USA
(iStock.com, VanderWolf Images)
bEUPrvvp

Tragiczny wypadek miał miejsce w czwartek 5 grudnia. Mężczyźni przeprowadzali próbny lot serwisowy helikopterem Black Hawk.

Około godziny 14 maszyna straciła kontakt z wieżą kontroli ruchu lotniczego. Kontrolerzy nie zlekceważyli niepokojących sygnałów. Jak później ustalono w ramach śledztwa, natychmiast wydano komunikat MAYDAY, dotyczący sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

Śmigłowiec runął 25 kilometrów na południowy zachód od St. Cloud w stanie Minnesota. Maszyna zaplątała się w gałęzie jednego z drzew na miejscowej farmie.

bEUPrvvr
Zobacz także: Zobacz też: Kulinarne koszmary z samolotu

Na razie nie wiadomo, jakie były dokładne przyczyny katastrofy. CNN potwierdza, że zostanie przeprowadzone oficjalne śledztwo. Do tego zadania został wyznaczony ekspert z US Army Aviation Center w Fort Rucker.

Na razie nie podano tożsamości zmarłych do wiadomości publicznej. Śledczy zamierzają zachować ją w tajemnicy, dopóki nie uda im się dotrzeć do rodzin wszystkich pasażerów śmigłowca Black Hawk.

bEUPrvvx

Tim Walz, gubernator stanu Minnesota, skomentował tragedię w oficjalnym oświadczeniu. Wziął udział w specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, podczas której złożył kondolencje bliskim ofiar i wyraził gotowość, by udzielić im wsparcia w tych trudnych chwilach. Aby jak najszybciej pojawić się w St. Cloud, odwołał zaplanowaną wcześniej ceremonię zapalania światełek na świątecznej choince.

Zapłacili najwyższą cenę za służbę Minnesocie i Stanom Zjednoczonym Ameryki. Nadchodzące dni będą mroczne i trudne. Stan Minnesota jest gotowy pomóc rodzinom naszych poległych bohaterów - mówił gubernator.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUPrvvS
KOMENTARZE
(41)
Bimbo123
2 lata temu
A wię c karma wraca ze zdwojoną (potrójną) siłą.
klamot
2 lata temu
Im więcej ,tym lepiej!
Priwiet,
2 lata temu
ruska onuco
bEUPrvvT
specjalista
2 lata temu
powinni sami lecieć bez blak hołka
pawel
2 lata temu
to tylko mięso armatnie ...
afrykaner
2 lata temu
dobrze amerykańskim imperialistom
zsrr dąbrowsk...
2 lata temu
na takich to se latajcie brytole latali księciem w afgan i se książe powalil z okraglaka do manifów a za nim na konich rambo nie za nim tyko wcześniej bo tako tam byli ruskie a co cymbale by pyli w upaly
rety
2 lata temu
" Maszyna zaplątała się w gałęzie jednego z drzew na miejscowej farmie." A co to dopiero byłoby gdyby tak na pancerną brzozę trafili.
Marcin
2 lata temu
Obszerny, wyczerpujący artykuł, napisany przez autora - o niczym. Czytałem, czytałem a tu nagle kropka. Masakra
Dr. Esiarz
2 lata temu
Amerykańscy wociarze. Dobrze, że nasi nic do latania nie maja.
maq
2 lata temu
Obrzydliwy tytuł artykułu
Greg
2 lata temu
Co się kurde dzieje w naszym kraju, dlaczego niemal nikt o tym nie mówi ?!?!?!?! www.youtube.com/watch?v=y_J_50AA9MA
ABX
2 lata temu
Czy ten sugestywny tytuł ma na celu zniechęcenie Polaków do zakupu amerykańskich maszyn?? Czy to znowu niemiecka propaganda pisana polskimi słowami??
bEUPrvvL
lolololololol...
2 lata temu
Żołnierze zginęli pełniąc służbę poza jakimkolwiek teatrem działań wojennych co nadaje ich śmierci okrutnie przewrotnej dramaturgii. Z tej tragedii należy wyciągnąć jak najdalej idące wnioski... Moje serdeczne kondolencje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić