Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Kazimierz Nycz zaprasza na mszę. Joanna Senyszyn proponuje kwarantannę

402
Podziel się

W czwartek w Warszawie ma się odbyć msza z udziałem m.in. ks. kard. Kazimierza Nycza i ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Przeciwko mszy stanowczo zaprotestowała posłanka Lewicy Joanna Senyszyn. Jej sprzeciw ma związek z epidemią koronawirusa i zaleceniami, by unikać zgromadzeń.

Kazimierz Nycz zaprasza na mszę. Joanna Senyszyn proponuje kwarantannę
(East News, Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bCOIBQCt

Początek mszy, stanowiącej główną część obchodów 7. rocznicy wyboru papieża Franciszka, zaplanowany został na godz. 17:30. Odprawiona ma zostać w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Oprócz ks. kard. Kazimierza Nycza i ks. abp. Stanisława Gądeckiego w kościele ma być obecny emerytowany metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, który ma wygłosić homilię.

W odróżnieniu od pożytecznych, polscy biskupi są niepożytecznymi idiotami, a wręcz szkodliwymi – ostro zaczęła na Facebooku Joanna Senyszyn.

12.03. o 17.30 kard. Nycz organizuje wielką mszę w Świątyni Opatrzności Bożej. Bezmyślnie zaprasza "księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne". Jednym słowem tłum. Dla bezpieczeństwa zdrowo myślących powinno się po mszy nie wypuszczać uczestników i zrobić im 14-dniową kwarantannę pod opieką zapraszającego metropolity – dodała.

bCOIBQCv

W mszy mieli wziąć udział również przedstawiciele władz państwowych. Zapowiadano udział parlamentarzystów i korpusu dyplomatycznego. Wobec epidemii koronawirusa istnieje jednak prawdopodobieństwo, że msza zostanie odwołana.

Na Kościół katolicki spłynęła ostatnio fala krytyki. To pokłosie słów abp. Stanisława Gądeckiego, który przy rosnącej liczbie zachorowań na COVID-19 apelował o zwiększenie liczby niedzielnych mszy w kościołach. Argumentował to tym, że jednorazowo w liturgiach mogłaby uczestniczyć "liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych".

Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

bCOIBQCB

Koronawirus w Polsce

Do godziny 10:20 w czwartek w Polsce odnotowano 47 przypadków koronawirusa. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że za mniej więcej tydzień liczba zarażonych wzrośnie do tysiąca. W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu na dwa tygodnie wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOIBQCW
KOMENTARZE
(402)
Tkt
5 miesięcy temu
Jestem Katolikiem i co Niedziela generalnie we mazy Św uczestniczę, natomiast BÓG dał mi rozum po to bym myślał plus dał mi opcję bycia roztropnym i dlatego też będę uczestniczył w mszy poprzez TV a do Kościoła nie pójdę bo jest to niebezpieczne. Nasi hierarchowie Kościelni są kompletnie oderwani od rzeczywistości i Ignorują zdrowy rozsądek co niestety w przyszłości może spowodować duży spadek ilości wiernych...
jfvg
5 miesięcy temu
U szafarza, który rozdawał komunię świętą w kościele w Czapurach (woj. wielkopolskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem
Nycz
5 miesięcy temu
to przestępca i powinien siedzieć za narażanie życia ludzkiego
bCOIBQCX
la2010
5 miesięcy temu
Kościoły powinny być ZAMKNIĘTE !
patriota
5 miesięcy temu
Nie ma w kościele Boga, potwierdzają to decyzje tych dwóch biskupów. Dla nich człowiek się nie liczy, łamią prawo, są po prostu nieludzcy. Kto ma trochę rozsądku, na pewno na te mszę nie pójdzie.
Najnowsze komentarze (402)
student
4 miesiące temu
Pani Senyszyn to już od lat Polaków najchętniej by leczyła ołowiem. W tył głowy.
Radek
5 miesięcy temu
Pazerność klech nie zna granic.
zamościan
5 miesięcy temu
mało ci pieniędzy zgłoś się do Rydzyka albo Hmm....Tego co ukradł księżyc
txt
5 miesięcy temu
Rocznica wyboru komunisty na papieża. Cóż więcej dodać. Jezus jest jedyną drogą do zbawienia i nie potrzebuje pośredników zmieniających zdanie w zależności od sytuacji. Biblia jest tylko jedna i nic i nikt to nie zmieni ze śmiertelników. Amen
Na szczęście
5 miesięcy temu
Mnie ten problem nie dotyczy.
Zenek
5 miesięcy temu
Myślę, że będą ubiegać się o rekompensatę z tytułu braku dochodów.
SIP
5 miesięcy temu
Ciekawe co będzie seplenił jak sam się zarazi.Na temat tych w czarnych sukienkach choć niby wykształconych to szkoda śliny w ustach i klawiatury w laptopach.Kocham PIS i TVP
ministrant
5 miesięcy temu
Ta niedziela jest ostatnia do tacy , potem trochę przerwy , więc lećcie i ZARAŻAJCIE dobrym słowem.... bravo !
bCOIBQCP
smoku
5 miesięcy temu
lewaki chcą zamykać koscioly a markety nie poniewaz do marketo chodzą
smoku
5 miesięcy temu
kościoły mają być zamknięte a markety nie bo lewaki tam chodzą!!!!!!!!!
swtanb
5 miesięcy temu
im chodzi o kase gotowka musi plynac ciaglym nieprzerwanym strumieniem
czarownica
5 miesięcy temu
Jakoś mnie to zdziwiło. Niech ona idzie w pisu.
Ministrant
5 miesięcy temu
Niepotrzebne narażanie się na chorobę to jak samobójstwo. A samobójstwa kościół nie uznaje.
maniek
5 miesięcy temu
za narażenie , zdrowia i życia ludzkiego, wszyscy ci w czarnych kieckach powinni mieć założone sprawy sądowe ale przy obecnej władzy jest to mało prawdopodobne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić