REKLAMA
Odświeżone 37 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski13.10.18 (11:31)

Kilka razy obejrzał szokującą aukcję Banksy'ego. Twierdzi, że to oszustwo

Tą aukcją żył cały świat. Okazuje się jednak, że obraz "Dziewczyna z balonem" mógł wcale nie zostać pocięty w niszczarce. Śledztwo jednego z internautów zdaje się w pełni to potwierdzać.
o2.pl

Dowodów na oszustwo Banksy'ego jest kilka. Josh Gilbert, artysta i kowal z Chicago dostrzegł, że wiele elementów układanki zwyczajnie do siebie nie pasuje. Artysta twierdzi, że Banksy znowu w wielkim stylu oszukał cały świat.

Zrozumiałem to dopiero, gdy zacząłem na całą sytuację patrzeć jak na przedstawienie magika. Wtedy wszystko stało się jasne - komentuje Josh Gilbert.

REKLAMA

Pierwszą wskazówkę dał sam Banksy. Dzień po licytacji w Londynie opublikował nagranie na Instagramie, na którym pokazał montaż niszczarki w ramie obrazu. Problem w tym, że noże, które widać na filmie nie byłyby w stanie zniszczyć płótna.

Każdy, kto się na tym zna, potwierdzi. Noże są ułożone w złą stronę. W ten sposób nic nie były w stanie przeciąć. W najlepszym przypadku zmiażdżyłyby obraz, ale na pewno nie zobaczylibyśmy równo pociętych kawałków płótna - pisze Amerykanin.

Twitter

Samo ułożenie "niszczarki" też jest bardzo podejrzane. Artysta udowadnia, że ich rozmieszczenie w razie uniemożliwiało jakikolwiek kontakt z obrazem. Poza tym, ostrza znajdowały się z tyłu konstrukcji, a podczas aukcji zobaczyć można było, że "niszczony obraz" wychodzi z zupełnie innej strony.

Takie przedsięwzięcie wymagało udziału np. pracowników domu aukcyjnego. A przecież nikt nie zapłaci miliona funtów za obraz, który ma zostać zniszczony. Sztuka to inwestycja, a obraz już podwoił wartość. Nie zastanawia was, jaka będzie jego cena, gdy okaże się, że wcale nie został zniszczony - dopytuje Josh.

Zostaliśmy oszukani? Amerykanin twierdzi, że akcja niszczenia obrazu to jedynie wielka mistyfikacja. Oryginał obrazu nadal znajduje się w ramie. Został zawinięty przy pomocy urządzeń zamontowanych przez Banksy'ego. Ich ewentualne działanie zaprezentowano nawet na prostym rysunku.

Twitter

Banksy jest nazywany najbardziej tajemniczym artystą świata. Strzeże swojej tożsamości, jak tylko może. Zasłynął serią satyrycznych graffiti, w których nierzadko komentuje współczesne wydarzenia społeczne i polityczne.

Grafika "Dziewczyna z balonem" została sprzedana za 1 042 00 funtów. To równowartość niemal 5,1 miliona złotych. Zebrani w Galerii Sztuki Współczesnej stali się świadkami niezwykłego spektaklu. Dosłownie chwilę po zakończeniu licytacji grafika Banksy'ego poruszyła się. Ku zgrozie uczestników aukcji, z dolnej krawędzi ramy zaczęły wypadać wąskie paski zniszczonego dzieła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij