Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Kim Dzong Un okazał się dżentelmenem. Nowe zdjęcia z Korei Północnej

715 reakcji
8
18
689
Podziel się

Kim Dzong Un wybrał się znowu na konną przejażdżkę. Przywódca Korei Północnej nie porwał się jednak na samotną wyprawę - towarzyszyła mu żona i... obstawa złożona z żołnierzy. W pewnym momencie grupa musiała przekroczyć rzekę. Kim Dzong Un nie wahał się użyczyć żonie swojego ramienia. Moment dokumentuje niespotykane zdjęcie. Koreańczycy nie widują swojego przywódcy w takich sytuacjach.

Kim Dzong Un okazał się dżentelmenem. Nowe zdjęcia z Korei Północnej
(KCNA)

Kim Dzong Un wybrał się na objazd po kraju. Przywódca północnokoreańskich komunistów, jak zawsze, miał ze sobą obstawę złożoną z wojskowych. Najważniejszą kobietą w tej grupie była Ri Sŏl Ju, czyli pierwsza dama Korei Północnej. Zdjęcia pojawiły się na stronie oficjalnej agencji informacyjnej KCNA.

Podróżni poruszali się konno. Ich wybór został dokonany z pełnym rozmysłem. Kim Dzong Un i Ri Sŏl Ju jechali na śnieżnobiałych rumakach, a ochrona pierwszej pary - szarych. To już druga przejażdżka Kima na białym rumaku w ostatnim czasie.

W Korei Północnej panuje już zima, więc podróżnicy zdecydowali się na rozpalenie ogniska. Żeby przejść na wybraną polanę, trzeba było przekroczyć lodowatą rzekę. Po znalezieniu najbezpieczniejszego i najpłytszego miejsca wszyscy kolejno przechodzili na drugi brzeg.

Jak możemy się domyślać, przy takim przejściu łatwo się poślizgnąć. Kim Dzong Un chciał mieć pewność, że Ri Sŏl Ju uda się przejść bez żadnego potknięcia. Lider Korei Północnej postąpił szarmancko – kucnął na kamieniach, żeby żona mogła oprzeć się o niego i tak zachować równowagę. Słychać komentarze, że zachował się jak prawdziwy dżentelmen.

Kim jest Ri Sŏl Ju? Żona Kim Dzong Una jest jedną z najbardziej tajemniczych pierwszych dam na świecie. Między nią a mężem panuje pięcioletnia różnica wieku. Ju jest absolwentką Uniwersytetu im. Kim Ir Sena.

Para wzięła ślub w 2009 roku. Jednak aż do 2012 roku ich związek nie został oficjalnie potwierdzony przez Koreę Północną. Doczekali się jednego dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

689
8
18
KOMENTARZE
(689)
123
2 miesiące temu
"Między nią a mężem panuje pięcioletnia różnica wieku." Ewelina Kolecka - autorka artykułu - oczy bolą czytając.
cosma
2 miesiące temu
nie ma szarych koni to jest siwy
ano
2 miesiące temu
Pani Ewelino,czy Pani uczyła się języka polskiego ze smartfona?
Koneser
2 miesiące temu
Nie wiedziałem że różnica wieku może ''panować''... ale ja to głupi jestem. Jak to dobrze poczytać mądrego...
Porządek
2 miesiące temu
Chciałbym mieć taką władzę w Polsce jak Kim. Na jeden tydzień.
Najnowsze komentarze (689)
tlustyKim
2 tyg. temu
Biedny, bialy rumak.
@patr
3 tyg. temu
Pięcioletnią różnica wieku autor nie napisał prosto kto jest młodszy
erer
miesiąc temu
Dobrze, że nie wpadł do wody bo żonka skończyłaby w którymś z obozów
ludek
miesiąc temu
Zwróćcie jeszcze uwagę na kolor uprzęży. Wódz ma złotą, jego małzonka białą a reszta czarną. Od razu widać kto jest kto.
hgfs
miesiąc temu
on ma dziecko ? no to klops
NoNie...
miesiąc temu
Przecież to ustawka. Ta poza jest wyrezyserowana. Ludzie, litości, o czym wy piszecie "newsy"?
he he he
miesiąc temu
Charoszyj cieławiek...Przecież mógł zabić...
Rezon
miesiąc temu
Wszyscy w Korei grubi a on szczupły.
gościu
miesiąc temu
i to takie aj waj śmiech na sali
józek z kielc
miesiąc temu
"Redaktorka", która dostała pracę za pół kilo kiełbasy.
yti
miesiąc temu
konie bardziej biale sa po prostu starsze od tych niby szarych bo konie tej masci sa siwkami czym mlodszy obsypany jest tzw talarami czyli ciemnymi kolkami
fan
miesiąc temu
jak nasz wódz idzie to też wszyscy przyboczni (tak jak siedzą w sejmie) idą na ugiętych kolanach żeby czasami się nie potknął a nie daj boże upadł!!!!!! nawet nie myślę i kolejny pomnik tu nasz wódz się potknął i upadł ale powstał i dalej robił dobrą zmianę ufff.
Koniara
miesiąc temu
Piękne te konie :)
Xpatryk89
miesiąc temu
No i co z tego, że jest napisane o panującej różnicy wieku między nimi, w taki sposób? To my mówimy po polsku i kształtujemy ten język, a takie stwierdzenie jest bardzo powszechne w mowie potocznej. Dlaczego mamy zmieniać nasz język tylko dlatego, że jakis polonista uważa, że ma on wyglądać inaczej?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić