REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 31 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski19.12.18 (13:13)

Kim Dzong Un zrobił coś niezwykłego. Przyznał, że w Korei Północnej źle się dzieje

Ostra krytyka spotkała północnokoreańskich urzędników i przedstawicieli władz. W gazecie "Rodong Sinmun" uznawanej za przekaźnik myśli Kim Dzong Una ukazał się bezprecedensowy materiał wytykający przewinienia jego podwładnych w całym kraju.
Getty Images

To, czym nasza Partia gardzi najbardziej, to przedstawiciele władzy i biurokraci, którzy uciskają obywateli, nadużywając władzy udzielonej im przez lud i dążą wyłącznie do swojej wygody i przyjemności - grzmi gazeta komunistów.

Najbardziej napiętnowano korupcję, przekraczanie uprawnień i biurokrację. Autor komentarza uważa, że wykorzystywanie władzy w taki sposób sprawi, że ludzie odwrócą się od partii.

REKLAMA

Te trzy czynniki są szkodliwe, niszczą jedność narodową. Partia jest zdeterminowana, by rozbić wrogi schemat upadku socjalizmu pochodzący z wewnątrz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej - czytamy w "Rodong Sinmun".

Północnokoreańscy urzędnicy powinni obrać zasadę "najpierw ludzie". Dziennik partii komunistycznej zaleca zmianę mentalności "w starym stylu". Bowiem dopiero tacy przedstawiciele władz będą w stanie bronić socjalizmu "w stylu KRLD".

Niewłaściwe sprawowanie władzy jest na rękę naszym wrogom - ostrzega gazeta.

Getty Images

Podobne artykuły nie zdarzają się często. Otwarta krytyka sytuacji w kraju w zasadzie nie zdarza się - pisze serwis NK News. Znawcy Korei Północnej wyjaśniają, że korupcja i bezkarność urzędników osiągnęła tak wysoki stopień, że Kim Dzong Un nie mógł dłużej tego nie dostrzegać. Stąd niespotykany artykuł w gazecie.

Rządzący Koreą Północną niezwykle rzadko wypowiadają się osobiście. Zazwyczaj robią to podczas oficjalnych uroczystości. Do codziennego przekazu zaleceń władz używany jest dziennik "Rodong Sinmun".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij