Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Kim Dzong Un zrobił coś niezwykłego. Przyznał, że w Korei Północnej źle się dzieje

101
Podziel się:

Ostra krytyka spotkała północnokoreańskich urzędników i przedstawicieli władz. W gazecie "Rodong Sinmun" uznawanej za przekaźnik myśli Kim Dzong Una ukazał się bezprecedensowy materiał wytykający przewinienia jego podwładnych w całym kraju.

Kim Dzong Un zrobił coś niezwykłego. Przyznał, że w Korei Północnej źle się dzieje
(Getty Images)

To, czym nasza Partia gardzi najbardziej, to przedstawiciele władzy i biurokraci, którzy uciskają obywateli, nadużywając władzy udzielonej im przez lud i dążą wyłącznie do swojej wygody i przyjemności - grzmi gazeta komunistów.

Najbardziej napiętnowano korupcję, przekraczanie uprawnień i biurokrację. Autor komentarza uważa, że wykorzystywanie władzy w taki sposób sprawi, że ludzie odwrócą się od partii.

Te trzy czynniki są szkodliwe, niszczą jedność narodową. Partia jest zdeterminowana, by rozbić wrogi schemat upadku socjalizmu pochodzący z wewnątrz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej - czytamy w "Rodong Sinmun".

Północnokoreańscy urzędnicy powinni obrać zasadę "najpierw ludzie". Dziennik partii komunistycznej zaleca zmianę mentalności "w starym stylu". Bowiem dopiero tacy przedstawiciele władz będą w stanie bronić socjalizmu "w stylu KRLD".

Niewłaściwe sprawowanie władzy jest na rękę naszym wrogom - ostrzega gazeta.

Podobne artykuły nie zdarzają się często. Otwarta krytyka sytuacji w kraju w zasadzie nie zdarza się - pisze serwis NK News. Znawcy Korei Północnej wyjaśniają, że korupcja i bezkarność urzędników osiągnęła tak wysoki stopień, że Kim Dzong Un nie mógł dłużej tego nie dostrzegać. Stąd niespotykany artykuł w gazecie.

Rządzący Koreą Północną niezwykle rzadko wypowiadają się osobiście. Zazwyczaj robią to podczas oficjalnych uroczystości. Do codziennego przekazu zaleceń władz używany jest dziennik "Rodong Sinmun".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(101)
obserwator
4 lata temu
Kim widać pilnie uczył się historii ZSRR . Teraz wie co trzeba zrobić ! CZYSTKĘ wśród swoich . Posadzić na stołkach nowych ... dać im majątki i zaszczyty po tamtych i znowu na 10 - 15 lat spokój . Stalin to dobry nauczyciel dla wszystkich dyktatorów . A naród ??? No cóż ... sam widziałem jak dzisiejsi 30-latkowie składają kwiaty na grobie Stalina . Kima też będą chwalić ... bo Kim dobry ... tylko biurokraci be !
Dziadek
4 lata temu
Prepraszam - czy Szydło odkupiła już rozbite seicento ???
Pico
4 lata temu
No przecież, urzędnicy dostali opr za to, że statystyczny koreańczyk z płn zjada miskę trawy dziennie, zbytek, powinien zjadać kilka ździebełek.
wacek
4 lata temu
Jest okazja do zrobienia czystki, przez Kima
Lll
4 lata temu
A to jedź do tego kima. Do psychopaty i socjopaty zboczenca i pedofila.
ten
4 lata temu
nie wiesz o czym piszesz kplego nmnu!
Kim
4 lata temu
Balcerowicza tam posłać jako eksperta i doradcę.
egon
4 lata temu
Prezes
szalom
4 lata temu
Okulista się kłania.
emil
4 lata temu
Podejrzane wychował się na zachodzie i wie doskonale co jest grane ma przebiegły plan wzmocić sie na tyle żeby podkopać ustrój w bezpieczny dla siebie sposób zwalając wszystkie nieszczęścia na nich co wypaczają jak na razie pozbył sie wielu któży mogli by go obalic w kotrowersyjny orginalny sposób rozstrzeliwanie z działka przeciwlotniczego itp.widocznie Chiny dały zielone światło dla jego reform no chyba ze to człek nieobliczalny i całe rozumowanie bierze w łeb ale reform wykluczyć nie można
§.
4 lata temu
Na Wegrzech juz sie kotluje,prezio nie zdazy zrobic Budapesztu w Polsce,teraz zmienil ton i mowil,ze z polski zrobimy.......Bawarie.
Nick
4 lata temu
Przygrywka do rozwalenia kilku tysiecy jako winnych, potem reformy, ludek sie cieszy,i wszystko zostaje po staremu haah
zdhzeth
4 lata temu
niezwykłym to jest wyglądać jak niemowlę powiększone do rozmiarów dorosłego człowieka.
Trzymam kciuk...
4 lata temu
No i fajnie . My niby strugamy lepszych a korupcja kwitnie od kilku pokoleń i może jest jeszcze większa jak za PRL .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić