Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Kim zakpił z Trumpa. Widok z satelity wprawił w osłupienie

335

Satelita szpiegowski zrobił zdjęcia poligonu jądrowego w Korei Północnej. Zamiast spodziewanej krzątaniny poprzedzającej test broni atomowej, był na nich.. mecz siatkówki.

Kim zakpił z Trumpa. Widok z satelity wprawił w osłupienie
(Getty Images/Reuters)

Zdjęcia wykonano 16 kwietnia. Satelita dostrzegł wzmożoną aktywność na poligonie w Punggye ri, gdzie przygotowywany jest od wielu miesięcy tunel do przeprowadzenia testów jądrowych. I tylko to się zgadza.

Na poligonie dostrzeżono 3 boiska do siatkówki, a na każdym drużyny graczy. Kolejne boiska były przy centrum dowodzenia - czytamy na 38north.org.

Poligon w ogóle nie przypomina miejsca do testów. Zniknęły pojazdy i przyczepy wojskowe widziane wcześniej na tym terenie. Na stosie złomu widać trzy wózki górnicze, ale żadnych specjalistycznych urządzeń.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co tam się działo? Są trzy możliwości. Najbardziej zabawna to po prostu "żart" Kim Dzong Una, który doskonale wie, że jego ruchy są obserwowane. Dwie pozostałe zabawne nie są. Albo zaobserwowano "taktyczną pauzę" w przygotowaniach do testu jądrowego, albo test ma nastąpić wkrótce, a załoga poligonu - nie mając nic więcej do roboty - relaksowała się na boiskach.

Szpiedzy z Korei Południowej donoszą, że tunel do testu broni miał powstać do końca kwietnia. Przygotowania do poprzednich prób broni jądrowej wyglądały identycznie. Nikt wtedy jednak nie grał w siatkówkę.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić