Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Klimatyzowane konfesjonały trafiły do Kalwarii Zebrzydowskiej

110

Koniec z duchotą i obawą, że ktoś może podsłuchiwać podczas spowiedzi. Przynajmniej w kalwaryjskiej bazylice Matki Bożej Anielskiej. "Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom" mówi kustosz o. Konrad Cholewa.

Klimatyzowane konfesjonały trafiły do Kalwarii Zebrzydowskiej
(Materiały prasowe)

*W słynnym sanktuarium stanęło 6 nowych konfesjonałów szafowych. *Wszystkie są dźwiękoszczelne. W zależności od pory roku można w nich także uruchomić klimatyzację lub ogrzewanie.

- Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem - zaznacza kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa.

Konfesjonały zbudowała firma z Włoch. Zostały one dostosowane do wystroju świątyni. Przy ich budowie wykonawcy kierowali się zaleceniami konserwatora zabytków.

Zapewniają dyskrecję i ciszę podczas spowiedzi oraz stwarzają warunki do przeprowadzenia rozmowy ze spowiednikiem w razie potrzeby i chęci penitenta" - poinformowali Bernardyni z sanktuarium.

Pod koniec XX w. klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Do dziś jest celem pielgrzymek wiernych oraz miejscem odwiedzanym przez turystów z całego świata.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić