REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller12.08.17 (09:45)

Klozetowa rewolucja w Berlinie. Pisuary dla kobiet we wszystkich publicznych toaletach

Zew natury w mieście to nic przyjemnego. Szczególnie dla kobiet, które zwykle borykają się z dużo dłuższymi kolejkami do miejskich szaletów. Pomóc ma wprowadzenie pisuarów typu unisex.
Twitter.com/Mala3012

Władze Berlina stawiają na równość płci w publicznych ubikacjach. Przebudować chcą wszystkie WC dostępne z ulicy. Każde miejsce w którym znajdują się klasyczne, "męskie" pisuary, maja otrzymać urządzenia sanitarne w wersji dla obojga płci, przekonują urzędnicy w 99-stronicowym dokumencie.

W przyszłości dostępne powinny być tylko urynały dla kobiet i mężczyzn. Szalety muszą iść z duchem czasu. Pisuary są ważne dla miasta, bo likwidują problem obsikanych murów - czytamy na BBC.

REKLAMA

Jest jednak kwestia prywatności. Mężczyźni jakoś sobie z tym radzą, ale co mają powiedzieć panie? Zgodnie z instrukcją obsługi pisuaru dla obojga płci, one także siusiają stojąc, tylko tyłem do ściany w pozycji "na narciarza". Więc pojawia się kwestia prywatności.

Być może konieczne będzie montowanie ich za specjalnymi parawanami - zastanawia się serwis.

Są jeszcze inne pomysły na zmiany w szaletach. Wejścia mają być jasno oznaczone i łatwo dostępne dla każdego. Wnętrza mają być dobrze oświetlone a na ścianach alarmy na wypadek gwałciciela, podglądacza czy pedofila. Także piktogramy maja być zmienione, by nie urazić czyichś poglądów na temat płci.

Nowe rozwiązania w WC mają być oszczędniejsze. Według eksperta od projektowania sanitariatów, prof. Mete Demiriza, dzięki pisuarom typu unisex zużywa się mniej wody. Przeciętna kobieta, twierdzi naukowiec, przy każdej wizycie w miejskim WC spuszcza wodę przynajmniej trzy razy.

Zobacz także: Sablewska chwali się... imprezą w toalecie. "To był Londyn i duża toaleta!"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij