Natalia Bogucka| 

Kobieta bez rąk i stóp zdobyła szczyt Kilimandżaro

4

Corinne Hutton, która nie ma rąk ani stóp, jest uważana za pierwszą kobietę po poczwórnej amputacji, która osiągnęła szczyt Kilimandżaro.

 Kobieta bez rąk i stóp zdobyła szczyt Kilimandżaro
(https://www.facebook.com/jabbahut)

*Kobieta osiągnęła szczyt najwyższej góry Afryki w towarzystwie 10 osób z organizacji charytatywnej Finding Your Feet. * W 2015 r. Corinne zdobyła już najwyższy szczyt w Szkocji - Ben Navis. 48-letnia kobieta ciężko ćwiczy ze swoim osobistym trenerem oraz uprawia pilates i pływanie.

Od pierwszego dnia miałam pęcherze na nogach, a każdego ranka musiałam zakładać protezę i zaczynać od nowa. Nie mogłam złapać tchu, nawet wtedy, kiedy się nie wspinaliśmy. Przez kilka ostatnich dni miałam niepokojący kaszel, ale dalej stawiałam kroki i wiedziałam, że nic nie powstrzyma mnie przed dostaniem się na szczyt - powiedziała Corinne BBC.

Samotna matka mieszkająca w Renfrewshire w Szkocji straciła wszystkie kończyny po ostrym zapaleniu płuc i posocznicy. Lekarze dawali jej wówczas 5 proc. szans na przeżycie. W 2017 r. wskutek infekcji usunięto jej prawie całe płuco.Jednak nigdy się nie poddawała i nie chciała być uważana za niepełnosprawną. Po swojej chorobie założyła organizację charytatywną „Finding Your Feet”, aby móc pomagać innym.

Mam nadzieję, że zachęciłam innych ludzi do wspinania się po własnych górach, czymkolwiek by one nie były – powiedziała Corinne.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Niezwykła skała, która przez lata służyła do… podpierania drzwi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić