Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Kwiatkowska
|

Koniec cwaniactwa. Łatwiej będzie stracić prawo jazdy

81
Podziel się:

Gdy od 1 stycznia 2017 r. policja lub fotoradar złapią kogoś na przekroczeniu prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowca straci prawo jazdy. Nowelizacja obowiązujących przepisów ma na celu ukrócenie kwitnącego „cwaniactwa” piratów drogowych.

Koniec cwaniactwa. Łatwiej będzie stracić prawo jazdy
(Fotolia)

Obecnie prawo jazdy może być zatrzymane na 3 miesiące. Wystarczy informacja o „zarekwirowaniu dokumentu” przez policjanta. Dlatego kierowcy przyłapani przez drogówkę na przekroczeniu prędkości, którzy nie mają (lub udają, że nie mają) przy sobie dokumentu, mogą być ukarani jedynie mandatem, punktami i grzywną. To ma się zmienić.

Nareszcie skończy się cwaniactwo (…) Nawet jeżeli prawo jazdy nie zostało odebrane, to informacja o przekroczeniu prędkości jest w naszym systemie. Kolejne wykroczenia popełniane przez taką osobę są już ścigane z maksymalną surowością, bez taryfy ulgowej – czytamy komentarz anonimowego policjanta w Gazecie Prawnej.

Za prowadzenie auta bez ważnych uprawnień grozi do dwóch lata więzienia. Nawet gdy właściciel prawa jazdy nie zwróci dokumentu na prośbę starosty, nie może zasiadać za kierownicą. Jeżeli zostanie na tym przyłapany raz, kara będzie wydłużona do sześciu miesięcy. Za drugim razem pożegna się z prawkiem na dobre, a wtedy prowadzenie auta będzie już w jego przypadku przestępstwem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(81)
seba8808
6 lat temu
Srać w to prawo .....
1
6 lat temu
Kiedyś czytałem książkę,tytuł chyba - folwark zwierzęcy -. Ten kraj do złudzenia przypomina tą książkę. A może mi się tylko tak zdaje.
Kosa
6 lat temu
Taki przepis, który teraz proponuje się, był już w czasach PRL-u, lecz został usunięty przez rządy solidarnościowe
faza
6 lat temu
jestem wnukiem bolka każdy mnie puszczają wolno i jeszcze chcą autografa odemnie jade 150 obszarem zabudowanym mówie wtedy że jade dziadkowi bolkowi pieluche zmienić
Ril
6 lat temu
Nie można karać za niepopełnione przestępstwa ! Przekroczenie prędkości nie jest przestępstwem ani wykroczeniem. Komu dzieje się krzywda ? Natomiast przekroczenie jest przestępstwem, gdy zabijamy inną osobę prawidłowo przechodzącą przez jezdnię. I TYLKO w takim przypadku powinno być odebrane prawo jazdy, itd. Tak jak nie jest przestępstwem jeżdżenie po pijaku. Bo komu dzieje się krzywda ? Dopiero, gdy powoduje się wypadek z innym pojazdem wtedy pijak powinien być ukarany. Ale gdy sam np. uderzył w drzewo to nie. Bo sam siebie ukarał. Ewentualnie odszkodowanie za drzewo. To jest tzw. MYŚLOZBRODNIA. Czyli karanie za NIEPOPEŁNIONE PRZESTĘPSTWA ! Równie dobrze można kogoś wsadzić do więzienia za chodzenie ze scyzorykiem w kieszenie, bo to stwarza "zagrożenie". Pamiętajcie to państwo jest NIELEGALNE. Polacy nie mają obowiązku do stosowania się do nielegalnych zapisów. Dlaczego nielegalne? Bo przejęło okupacyjne prawo z PRL a także wszystkie zobowiązania tego przestępczego państwa
LOL
6 lat temu
Nie zróbcie kupy pedały milicyjne. Sikam na was.
cień
6 lat temu
i dojdzie do tego ,że tylko politycy,sędziowie,prokuratorzy i policja będzie jeździła po drogach ,bo oni nie przekraczają prędkości,ich status, na to nie pozwala, i uczciwość obywatelska
M D
6 lat temu
Niekiedy jest teren zabudowany a drzewa po obu stronach.
duszek
6 lat temu
zróbcie ograniczenia do 30km/godz. w zabudowanym,i 60 po za zabudowanym,na autostradach 90 a następnie pier...nijcie się, tym radarem w łeb!!!
Obieżyświat.
6 lat temu
za jazdę bez uprawnień powinni rekwirować auto klienta i kara, po opłaceniu kary dopiero zwrot pojazdu max.30 dni, a jak nie to na przetarg. Jak auto szrot to zezłomować.Pożyczone to jeszcze kara dla delikwenta który udostępnił pojazd ciołkowi bez uprawnień. i ubezpieczenia powinni zmienić na kierującego a nie na pojazd bo dlaczego Kowalski ma tracić zniżki jak to Nowak miał wypadek, a że nie swoim pojazdem? i powinna być możliwość wyrejestrowania pojazdu bo z jakiej paki mam płacić OC jak auto stoi w garażu, a ja jestem na kontrakcie i wrócę za dwa lata.
fosnica 09.11...
6 lat temu
Pierd..., to wszystko, kupie sobie konia i będę jeździł furmanką, bo w tym państwie to wszyscy tylko okradają kierowców, już sami nie wiedza ile razy karać za przewinienie, zabierają prawo jazdy, karzą punktami, karzą finansowo i na koniec więzieniem, kurw..., gdzie ja żyję, to jakiś obóz karny, a nie państwo.
jjc
6 lat temu
Przekroczenie prędkości jest tylko wykroczeniem a nie przestępstwem. Nawet przy wyprzedzaniu furmanki można przekroczyć prędkość bo niektórym gminnym ważniakom żona kazała postawić znak.Taka represyjność- jak to ma być- jest niezgodna z zasadami wolności osobistej człowieka.I tak mamy jej coraz mniej.
normalny
6 lat temu
Dlaczego za granicą nie jesteście takimi fetniakami i mordy trzymacie na uwięzi. Pie##olicie ja potłuczeni.
Wkurzony
6 lat temu
Porąbane to wszystko w PL zdanie prawka to parodia ciężko i drogo zdać a jak zdasz cudem to stracisz za byle co chore to wszystko ludzie będą dalej jeździć bez PJ. Bo dziś bez PJ ciężko o pracę czy załatwianie różnych spraw zwłaszcza ci co mieszkają poza miastem gdzie nie ma środków komunikacji innych niż własne auto ! przepisy przepisami a życie swoją drogą idzie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić