o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koniec galerii handlowych, jakie znamy. Biznes już myśli o wychodzeniu na ulice

3
Podziel się

Być może już niedługo galerie handlowe, jakie znamy, znikną, a na ich miejsce wejdą targi. Zamiast kupowania w zamkniętych przestrzeniach, będziemy kupować na ulicy. Cześć firm już powoli zastawia się jak uruchomić handel poza galeriami.

Koniec galerii handlowych, jakie znamy. Biznes już myśli o wychodzeniu na ulice
(Pixabay)
bECxpdmJ

Wszystkie galerie handlowe w Polsce mają łącznie powierzchnię 12 mln metrów kwadratowych. Od ponad miesiąca handel jest tam ograniczony do minimum tj. otwarte są tylko sklepy spożywcze i punkty usługowe. Pozostałe firmy swój handel musiały zawiesić.

Może się okazać, że część firm w ogóle nie wróci do galerii handlowych. Niektórzy przewidują, że zamiast tego w polskich miastach na nową narodzą się targi ulice kupieckie. Czyli to co zniknęło wiele lat temu wraz z narodzinami galerii handlowych.

Igor Klaja z firmy F4 myśli całkiem poważnie o "uniezależnieniem się" od handlu w galeriach. Do tej poty realizowano tam około 75 proc. całkowitej sprzedaży. Internet i pojedyncze lokale były tylko dodatkiem do biznesu.

bECxpdmL

W firmie zadaliśmy sobie w ostatnim czasie pytanie, co by było, gdyby nie było w ogóle centrów handlowych w Polsce. I to jest pytanie zasadne, bo biorąc pod uwagę jak rozprzestrzenia się koronawirus w dużych skupiskach ludzi, wiele osób zastanowi się dwa razy, czy to jest miejsce, w którym chce spędzać dużo czasu. To jest oczywiście tylko moja spekulacja - tłumaczył w codziennym programie wideo Wirtualnej Polski.

Efekty już są. Firma ma już kilka projektów, które odmienią działalność biznesową. Klaja zapowiada, że najprawdopodobniej swój koncept przedstawi w czerwcu. Ma być to coś zupełnie nowego, przystosowanego do nowej rzeczywistości.

Jednym z obszarów, nad którymi pracujemy, jest właśnie ten kierunek. Czy przypadkiem mniejszy sklep, gdzie będzie pracować sympatyczna pani Basia lub sympatyczny pan Tomasz, gdzie będzie większy kontakt z klientem, gdzie będą zupełnie inne wrażenia klientów, nie jest lepszy? Myślimy nad tym - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECxpdmR

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECxpdnm
KOMENTARZE
(3)
aaa
rok temu
Znowu handel z łóżek polowych???
Pytam
rok temu
"zamiast tego w polskich miastach na nową narodzą się targi ulice kupieckie." - co to za dziwoląg językowy?
Natka
rok temu
To jakiś koszmar zupełnie, z którego nie da się obudzić 😖 ale to nic może jakoś to wszyscy jakoś przeżyjemy, no mam taką nadzieję,szkoda że miałam sen o epidemi który jak się okazuje sprawdził 😠
bECxpdnn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić