Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Koperkowa mafia. Aż 80 proc. moskiewskich przekupek "umoczonych"

7
Podziel się:

Handlujące warzywami kobiety to częsty widok przy zejściach do stacji metra w Moskwie. Członek Izby Społecznej Rosji Anton Cwietkow twierdzi jednak, że kobiety nie tylko często pracują nielegalnie, ale także współpracują ze zorganizowanymi grupami przestępczymi.

Koperkowa mafia. Aż 80 proc. moskiewskich przekupek "umoczonych"
(Getty Images, Hulton Archive)

Cwietkow nie ma złudzeń. Według niego aż 80 proc. rosyjskich emerytów, którzy handlując, by dorobić do niskich emerytur, to przestępcy. Członkami gangów mają być według niego też ludzie innych narodowości. O sprawie donosi "The Moscow Times".

Starsza kobieta sprzedająca koperek koło stacji Wyjkino zarabia średnio 12 tysięcy rubli (736 zł) dziennie. To całkiem duży dochód. Z pewnością nie wszystkie te pieniądze zabiera dla siebie – powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Cwietkow.>

Członek Izby Rosji zdradził, że walka z nielegalnym handlem trwa. Ciągle ujawniane są kolejne grupy kryminalne, które produkują żywność specjalnie przygotowywaną na stragany przy metrze. Sprzedawane tam są też kwiaty, produkty spożywcze i ubrania. Według Cwietkowa pieniądze także z tych transakcji idą na opłacenie mafii.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Olo
6 lat temu
Ale o jaki koperek chodzi ? Jeżeli o marihuanę , to na bank wyciśnie te 736 zł dziennie.
bolo
6 lat temu
Zapewne to jest koperek z "wkładką"...
gościniec
6 lat temu
Po tym artykule widać , jak z Polaków robicie durni - najpierw napiszcie z jakich lat to zdjęcie macie - a napisze wam , jakiego poziomu sięgacie.
olo
6 lat temu
" Koperkowa mafia " "średnio 12 tysięcy rubli (736 zł) dziennie" śmiechu warty artykuł ! To ile hektarów tego koperku sprzedają dziennie ? Super artykuł !!!
tt
6 lat temu
"grupy kryminalne, które produkują żywność specjalnie przygotowywaną na stragany przy metrze"? To jakiś specjalny koperek?
asa
6 lat temu
Nawet jakby oddawała mafii połowę swoich zarobków to i tak nie przebije polskich pijawek-ZUSu i innych składek czyli jakieś 3/4 polskich zarobków....
II
6 lat temu
Powinni płacić państwu podatek od bżdzin- bo to surowiec energetyczny a Gazprom ma wyłączność na przerób i dystrybucję metanu(czyt. gazu ziemnego).
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić