o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Korea Północna. Absurdalny nakaz Kim Dzong Una

377
Podziel się

Kim Dzong Un nakazał mieszkańcom Korei Północnej dostarczać każdego dnia ogromną ilość naturalnego nawozu. Zarządzenie ma poprawić stan podupadającego rolnictwa, co dyktator ogłosił noworocznym celem.

Korea Północna. Absurdalny nakaz Kim Dzong Una
(Getty Images)
bEJQkjsl

W kraju trwa ogromna mobilizacja. Obywatele starają się wypełnić żądania, najczęściej kupując nawóz od innych lub oddając komunistycznym władzom ekwiwalent pieniężny. Jak donosi Radio Free Asia, limit wynosi 100 kg ludzkich fekaliów dziennie, można też dostarczać 300 kg kompostu lub nawozu pochodzenia zwierzęcego.

Lokalne władze zlecają fabrykom, instytucjom i grupom obywateli przydzielenie tego samego zadania każdej osobie. Mamy produkować 100 kg fekaliów dziennie albo około 3 ton miesięcznie. Jak niby mamy to zrobić? - mówi informator radia.

Absurdalny nakaz dotyczy wszystkich jednakowo. "Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi" - mówi informator i dodaje, że większość ludzi nie jest w stanie spełnić żądań. I najprawdopodobniej o to chodzi.

bEJQkjsn

Wiele osób jest zdania, że nowy nakaz ma ukryty cel. Według nich władze wprowadziły go, by pobierać opłaty od obywateli, którzy nie mogą dostarczyć nawozu. "Ludzie są źli, krytykują reżim za to, że w ten sposób zmusza ich do oddawania pieniędzy, jednocześnie twierdząc, że to dla dobra rolnictwa" - podkreśla informator.

Na Koreę Północną nałożono dotkliwe sankcje. Przyczyną jest program broni nuklearnej, jaki prowadzi państwo. Po zeszłorocznym szczycie w Singapurze (12 czerwca) Kim Dzong Un zadeklarował wprawdzie dążenie do denuklearyzacji, ale do tej pory w tej sprawie osiągnięto znikome postępy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Rolnicy zwracają się do prezydenta. "Niech będzie obrońcą polskiej wsi"

bEJQkjst
bEJQkjsO
KOMENTARZE
(377)
dobra zmiana
2 lata temu
A NASZ Dyktator w nocy 4: 20 przegłosowuje ustawy, w nocy puka do drzwi i nad ranem zamyka w areszcie. Jeszcze w nocy nie mordują, po wyborach ludzie będą padać jak muchy.
Goldengecko
2 lata temu
Ciekawe jaka jest kara za nieoddanie 100kg Kupy
Goldengecko
2 lata temu
Ciekawe czy jego drobna siostra też ma narobić 100 Kg dziennie a może Chiny zaczną eksport zamiast do może do korei
bEJQkjsP
No i jak?
2 lata temu
Teraz nalezy wysylac do Korei Pln. ogromne ilosci rycynusu. Dla ludzi i zwierzat domowych a nawet dla dzikich. Zawsze mozna mozna po nich zbierac. Wyglada na to, ze Kim w koncu zrozumial, na co sobie zasluguje. Nawet mam gotowe haslo: Zbierajcie g...., nasz wodz sobie na nie zasluguje.
wołk
2 lata temu
No to Koreańczycy muszą się sprężyć, bo jak nie zdążą to wódz zatłucze ich własnoręcznie kijem. Może by im podesłać coś na przeczyszczenie.
takk
2 lata temu
Grubas sam wali dziennie 100 kg to myśli, że każdy może. Unieszkodliwić zanim zbzikuje do reszty.
ida
2 lata temu
pół świata handluje z tym krajem (z Francji idą perfumy, z Niemiec auta , z Włoch ubrania... ) wszystko dla dyktatora i elit Świat patrzy co się tam dzieje i NIKT NIE REAGUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gosc
3 lata temu
Niech zaczna ogladac TVP i samo pójdzie.
RP
3 lata temu
widzę, że Kim studiował dzieło Wojnowicza Moskwa 2042
noel
3 lata temu
kto wymyśla takie brednie i wstawia do sieci ? kto ? i w jakim celu ?
dzięcioł
3 lata temu
A z czego ten biedny głodny naród ma mieć nawóz .
Kompostownik
3 lata temu
Kto powiedział, że to ma być sama kupa można mieszać z trawą liśćmi i wodorostami.
Obs...decha
3 lata temu
Polecam fasolkę po bretońsku zagryzaną bigosem. Do popicia kwaśne mleko, i każdy obywatel nie 100kg, a po pół tony dziennie nawozu będzie dawał.
bEJQkjsH
hauasbeats
3 lata temu
Kał Dzonk Un
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić