Barbara Jaros
|
aktualizacja

Korea Północna. Absurdalny nakaz Kim Dzong Una

375 reakcji
0
1
374
Podziel się

Kim Dzong Un nakazał mieszkańcom Korei Północnej dostarczać każdego dnia ogromną ilość naturalnego nawozu. Zarządzenie ma poprawić stan podupadającego rolnictwa, co dyktator ogłosił noworocznym celem.

Korea Północna. Absurdalny nakaz Kim Dzong Una
(Getty Images)

W kraju trwa ogromna mobilizacja. Obywatele starają się wypełnić żądania, najczęściej kupując nawóz od innych lub oddając komunistycznym władzom ekwiwalent pieniężny. Jak donosi Radio Free Asia, limit wynosi 100 kg ludzkich fekaliów dziennie, można też dostarczać 300 kg kompostu lub nawozu pochodzenia zwierzęcego.

Lokalne władze zlecają fabrykom, instytucjom i grupom obywateli przydzielenie tego samego zadania każdej osobie. Mamy produkować 100 kg fekaliów dziennie albo około 3 ton miesięcznie. Jak niby mamy to zrobić? - mówi informator radia.

Absurdalny nakaz dotyczy wszystkich jednakowo. "Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi" - mówi informator i dodaje, że większość ludzi nie jest w stanie spełnić żądań. I najprawdopodobniej o to chodzi.

Wiele osób jest zdania, że nowy nakaz ma ukryty cel. Według nich władze wprowadziły go, by pobierać opłaty od obywateli, którzy nie mogą dostarczyć nawozu. "Ludzie są źli, krytykują reżim za to, że w ten sposób zmusza ich do oddawania pieniędzy, jednocześnie twierdząc, że to dla dobra rolnictwa" - podkreśla informator.

Na Koreę Północną nałożono dotkliwe sankcje. Przyczyną jest program broni nuklearnej, jaki prowadzi państwo. Po zeszłorocznym szczycie w Singapurze (12 czerwca) Kim Dzong Un zadeklarował wprawdzie dążenie do denuklearyzacji, ale do tej pory w tej sprawie osiągnięto znikome postępy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Rolnicy zwracają się do prezydenta. "Niech będzie obrońcą polskiej wsi"

374
0
1
KOMENTARZE
(374)
MARS wspak
12 miesięcy temu
Kolosalne perspektywy! Zaczynam eksport.
grapfe
12 miesięcy temu
co tu komentować
aurora2016
12 miesięcy temu
Co jeszcze wymyśli ...............Kim Dzong Un ???????? Kim pogrąży całkowicie swój naród. Dyktator wydaje bezsensowne rozkazy . Doprowadzi ludność do samozagłady . Bardzo współczuję Koreańczykom.
JK
12 miesięcy temu
szaleństwo tego człowieka trwa
Kiedy u nas?
12 miesięcy temu
Mateusz pewnie zapisał w notesie. Jakoś na ten biurowiec dla prezesa musi uzbierać
Najnowsze komentarze (374)
No i jak?
miesiąc temu
Teraz nalezy wysylac do Korei Pln. ogromne ilosci rycynusu. Dla ludzi i zwierzat domowych a nawet dla dzikich. Zawsze mozna mozna po nich zbierac. Wyglada na to, ze Kim w koncu zrozumial, na co sobie zasluguje. Nawet mam gotowe haslo: Zbierajcie g...., nasz wodz sobie na nie zasluguje.
wołk
miesiąc temu
No to Koreańczycy muszą się sprężyć, bo jak nie zdążą to wódz zatłucze ich własnoręcznie kijem. Może by im podesłać coś na przeczyszczenie.
takk
miesiąc temu
Grubas sam wali dziennie 100 kg to myśli, że każdy może. Unieszkodliwić zanim zbzikuje do reszty.
ida
5 miesięcy temu
pół świata handluje z tym krajem (z Francji idą perfumy, z Niemiec auta , z Włoch ubrania... ) wszystko dla dyktatora i elit Świat patrzy co się tam dzieje i NIKT NIE REAGUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gosc
12 miesięcy temu
Niech zaczna ogladac TVP i samo pójdzie.
RP
12 miesięcy temu
widzę, że Kim studiował dzieło Wojnowicza Moskwa 2042
noel
12 miesięcy temu
kto wymyśla takie brednie i wstawia do sieci ? kto ? i w jakim celu ?
dzięcioł
12 miesięcy temu
A z czego ten biedny głodny naród ma mieć nawóz .
Kompostownik
12 miesięcy temu
Kto powiedział, że to ma być sama kupa można mieszać z trawą liśćmi i wodorostami.
Obs...decha
12 miesięcy temu
Polecam fasolkę po bretońsku zagryzaną bigosem. Do popicia kwaśne mleko, i każdy obywatel nie 100kg, a po pół tony dziennie nawozu będzie dawał.
hauasbeats
12 miesięcy temu
Kał Dzonk Un
Dave
12 miesięcy temu
w odmętach szaleństwa .... pozostaje tylko współczuć
Tian Sing
12 miesięcy temu
"Złóżmy" się na Koreę.
as
12 miesięcy temu
100 kg dziennie tego top nawet słoń nie wykona
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić