REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 38 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska19.11.19 (12:56)

Korea Północna. Szczegół na zdjęciu z Kim Dzong Unem przykuł uwagę świata

Państwowe media w Korei Północnej opublikowały we wtorek zdjęcia z wizyty Kim Dzong Una w nowych zakładach przetwórstwa rybnego. Na jednym ze zdjęć udostępnionych przez Koreę Północną zauważono maszyny, które przykuły szczególną uwagę.
KCNA

Okazuje się, że w Korei Północnej ponownie pojawiła się robotyka przemysłowa szwajcarskiej firmy. Na zdjęciach zauważono co najmniej 3 paletyzatory wykonane przez ABB - koncern zajmujący się transmisją energii i automatyką przemysłową.

Obecność maszyn może wskazywać na naruszenie międzynarodowych sankcji. ONZ zabroniła bowiem sprzedaży Korei Północnej technologii, które mogą m.in. posłużyć do produkcji broni jądrowej. Sankcje nałożono w związku ze zbrojeniami nuklearnymi i rakietowymi Pjongjangu.

REKLAMA

Agencja Reutera skontaktowała się z ABB z prośbą o komentarz, ale na razie go nie uzyskała. ONZ już wcześniej prowadziło dochodzenie w sprawie zamówień Korei Północnej na robotykę szwajcarskiej firmy, ale stwierdzono, że sprzęt trafił do Korei bez wiedzy producenta.

Podobny sprzęt pojawił się niedawno w innej nowej fabryce, którą odwiedził Kim Dzong Un. Pomarańczowy kolor maszyn wskazywał, że zostały one również wykonane przez ABB - która przez dziesięciolecia uczyniła ten kolor swoją sygnaturą - choć na dostępnych obrazach nie widać logo. Firma ogłosiła jednak, że od 2014 r. ich produkty są malowane na biało, dlatego sprzęt musiał być wyprodukowany wcześniej.

Zobacz także: #KresyŚwiata: Prezenterka z Korei Północnej podbiła serca internautów. Nagrania z nią są hitem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij