Wróć na
Angelika Karpińska
|

Korea Północna. Szczegół na zdjęciu z Kim Dzong Unem przykuł uwagę świata

168
Podziel się

Państwowe media w Korei Północnej opublikowały we wtorek zdjęcia z wizyty Kim Dzong Una w nowych zakładach przetwórstwa rybnego. Na jednym ze zdjęć udostępnionych przez Koreę Północną zauważono maszyny, które przykuły szczególną uwagę.

korea północna kim dzong un
korea północna kim dzong un (KCNA)
bCFGgAYB

Okazuje się, że w Korei Północnej ponownie pojawiła się robotyka przemysłowa szwajcarskiej firmy. Na zdjęciach zauważono co najmniej 3 paletyzatory wykonane przez ABB - koncern zajmujący się transmisją energii i automatyką przemysłową.

Obecność maszyn może wskazywać na naruszenie międzynarodowych sankcji. ONZ zabroniła bowiem sprzedaży Korei Północnej technologii, które mogą m.in. posłużyć do produkcji broni jądrowej. Sankcje nałożono w związku ze zbrojeniami nuklearnymi i rakietowymi Pjongjangu.

Agencja Reutera skontaktowała się z ABB z prośbą o komentarz, ale na razie go nie uzyskała. ONZ już wcześniej prowadziło dochodzenie w sprawie zamówień Korei Północnej na robotykę szwajcarskiej firmy, ale stwierdzono, że sprzęt trafił do Korei bez wiedzy producenta.

bCFGgAYD

Podobny sprzęt pojawił się niedawno w innej nowej fabryce, którą odwiedził Kim Dzong Un. Pomarańczowy kolor maszyn wskazywał, że zostały one również wykonane przez ABB - która przez dziesięciolecia uczyniła ten kolor swoją sygnaturą - choć na dostępnych obrazach nie widać logo. Firma ogłosiła jednak, że od 2014 r. ich produkty są malowane na biało, dlatego sprzęt musiał być wyprodukowany wcześniej.

Zobacz także: #KresyŚwiata: Prezenterka z Korei Północnej podbiła serca internautów. Nagrania z nią są hitem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCFGgAZe
KOMENTARZE
(168)
jan
8 miesięcy temu
Znowu wymówka - to nie ja, to nie moja ręka. Kiedy się skończą te dziecinne wymówki?
ja
8 miesięcy temu
no i....
cat
8 miesięcy temu
Jasne oszukują nas jak zwykle pod publikę. Nakładają na Koreę Północna sankcje a po cichu każdy z nimi handluje. Świat jest oparty na jednym wielkim oszustwie wszędzie nas oszukują w szkołach,pracy, kościele, urzędach itp tak jest na całym świecie zastanówcie się a przyznacie mi rację ;)
bCFGgAZf
oj
8 miesięcy temu
No przecież studiował w SWISS to gdzie ma kupować, tam ma kumpli ot wszystko
Mołotow
8 miesięcy temu
takie same "sankcje" nałożyli nam UE na Rosję .... sami robią interesy z ruskimi a nam wmawiają że przecież "sankcje" hahahaha
Najnowsze komentarze (168)
bbbb
7 miesięcy temu
chyba na coś choruje taki gruby.
Manollo
7 miesięcy temu
Jak to ze szwajcarją bywa '' z jeżykiem'' nigdy nic nie wiedzą !!!
JK
7 miesięcy temu
Jasne, pokazujcie takie szczegóły jak te paletyzatory wykonane przez ABB, a połowa kierownictwa z ich rodzinami na czele zostanie wybita, dlatego że przemalowali logo szwajcarskiej firmy.
KLEMENS
7 miesięcy temu
Maszyna do przerobu ryb jest tak niebezpieczna, że może posłużyć do produkcji broni jądrowej. Taki wniosek po lekturze tego.
hhh...
7 miesięcy temu
w Korei Północnej ponownie pojawiła się robotyka przemysłowa szwajcarskiej firmy. I co z tego?
reg
7 miesięcy temu
Czas na sankcje wobec szwajcarii, w koncu.
polka
7 miesięcy temu
Szwajcaria gra nieczysto trzeba by nałożyć sankcję na ten kraj bo jak bogaty to wydaje się mu że jest nietykalny. Wstyd jeszcze mało Wam szwajcarzy kasy aby wspierać światowego terrorystę
EWA
7 miesięcy temu
AMERYKA, TO NAJWIEKSZE ZŁO NA ŚWIECIE, WSZĘDZIE WSZCZYNA WOJNY, KOLONIZUJE. KIM I PUTIN MAJA RACJĘ !!!
bCFGgAYX
Mirek
7 miesięcy temu
To tak jak przetrzymywanje-ukrywanje dla profitu,zlota Rzeszy dla Niemjec,zrabowanego zamordowanym Ofiarom Nazistowskich Niemjec
MaS
7 miesięcy temu
Wg artykułu, sankcje polegają na zakazie sprzedaży sprzętu, który ma posłużyć do budowy broni jądrowej. Tymczasem jest tu paletyzer w przetwórni ryb, więc o co kaman?
limberjack
7 miesięcy temu
limuzyny kupuje kimowi łukaszenka dyktator z białorusi i tutaj jest to samo
suli
7 miesięcy temu
Bo to jest tak,Kim wychował się w szwajcari tam pokończył szkoły żył w nie swojej rodzinie a władze szwajcari go osłaniały, to teraz od nich kupuje .Raczka myje rączkę.
ba
7 miesięcy temu
upsik
Lech
8 miesięcy temu
Przecież tam praca ludzka jest tańsza od wdrożenia robotyki. Nie na to jak posiadać przywódcę dla którego ego jest ważniejsze od poddanych dzięki którym może mieć nadwagę bez odcisków
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić