Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kajetan Szuwar
|
aktualizacja

Korea Południowa: Sąd zakazuje rzezi psów na mięso

37
Podziel się

Prace nad nowym prawem trwały od kwietnia tego roku. Nie wszyscy są zadowoleni.

Korea Południowa: Sąd zakazuje rzezi psów na mięso
(Youtube.com)
bELgUUgl

Sąd w Bucheon orzekł, że konsumpcja mięsa nie może być prawnym powodem zabijania psów. Nowe prawo może oszczędzić życie nawet miliona tych zwierząt rocznie. Organizacje prozwierzęce twierdzą, że to pierwszy krok do delegalizacji jedzenia psów w ogóle. Przemiany obyczajowe przypisuje się młodemu pokoleniu, dla którego pies to przyjaciel, a nie żywy inwentarz.

Powodem wydania wyroku było oskarżenie właściciela psiej farmy przez grupę Care. Zarzucała mu "nieuzasadnione zabijanie zwierząt", łamanie prawa budowlanego i zasad higieny. Oprócz opracowywanego od kwietnia orzeczenia, farmer został ukarany grzywną 2,700 dolarów (około 10 tys. złotych).

To znamienne, że w opinii sądu nielegalne jest zabijanie psów na mięso - mówi agencji AFP prawnik organizacji Care - Kim Kyung-eun.

bELgUUgn

Zachęcony precedensem, zapowiada dalsze pozwy przeciwko 17 tysiącom koreańskich psich farm. Inaczej sprawę widzą hodowcy.

Należy rozdzielić psy na rzeź i psy domowe. Krowy, świnie, kurczaki i kaczki są hodowane na mięso. Dlaczego więc nie psy? - dziwi się Cho Hwan-ro ze stowarzyszenia psich farm.

Partia Demokratyczna zgłosiła już Zgromadzeniu Narodowemu projekt ustawy zakazujący spożywania psiego mięsa. Hodowcy zapowiadają jednak "walkę do końca".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bELgUUgO
KOMENTARZE
(37)
MMA
3 lata temu
ludziska wstrętne wszystko żerne,można jeść owoce warzywa i będzie zdrowo i nie będzie się krzywdzić żadnego zwierzaka. A może także hodować ludzi na ludzinę,co wy na to, podobno jest smaczna.
Pies
3 lata temu
Niemożliwe jakto
as
3 lata temu
Azjatycki kucharz obcina żywej ośmiornicy macki nad wrzątkiem a na końcu ją tam wrzuca, ot takie atrakcje kulinarne
bELgUUgP
asica
3 lata temu
Oni te psy przed zabiciem tłuką pałami aż do miazgi, obdzierają żywcem ze skóry, gotują także żywe w kotle z wrzątkiem, widziałam wstrząsające zdjęcia. Im bardziej pies cierpi przed zabiciem tym bardziej im smakuje.
stefan
3 lata temu
na słowacji robia jeszcze kiełbase z dodatkiem miesa z psa ... calkiem dobra ...
jik
3 lata temu
no tak niestety Azjaci wszystko zjedzą zero ..wrażliwości
Stasi
3 lata temu
Tych co jedzą psy itp,to bym dosłownie,kroil po kawałku,i sypał solą i lał kwaskiem cytrynowym,i trzymał tak parę dni,to nie ludzie tylko potwory.
Mikey
3 lata temu
Ja bym uchodzcow zjadal. Marnuja sie tylko.
chung ho
3 lata temu
miniam miniam
krowa
3 lata temu
a my
Nadczłowiek
3 lata temu
Proponuję utworzyć fermy koreańczyków z przeznaczeniem na kotlety. Jest 7 miliardów ludzi o jakieś 5 za dużo..
Kolo
3 lata temu
Pytanie...co lepsze, psi kotlet, czy sfora bezpanskich, agresywnych i glodnych psow ?
baaa
3 lata temu
Wszystkich zdziwionym jaka to różnica w zabijaniu psów a krów, ptaków odsyłam na lekcję biologii, widać niedostatecznie pojęli zasady ewolucji, a na pewno nie rozumieją własnych psów, jeśli takowe mają, ot typowy robotyczny umysł bez inteligencji emocjonalnej (z czego słynie zresztą żółta rasa i stąd ten horror w ich krajach).
bELgUUgH
Relativ
3 lata temu
Niezależnie czy do zjedzenia czy nie to należą się godne warunki życia. I krowom i świniom i królikom...czy psom. Chociaż sama nie potrafiłabym zjeść psa ani królika... Takie mam kulturowe naleciałości...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić