REKLAMA
Odświeżone 38 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska01.10.19 (10:51)

Kornel Morawiecki zmarł na raka trzustki. Lekarz radzi premierowi badania

30 września zmarł założyciel Solidarności Walczącej, poseł oraz marszałek senior Sejmu RP, Kornel Morawiecki. Ojciec premiera od miesięcy zmagał się z rakiem trzustki. Lekarz podzielił się z Mateuszem Morawieckim radą, jakie badania premier powinien teraz wykonać.
Radek Pietruszka / PAP

Gastrolog zalecił premierowi, by 10 lat przed osiągnięciem wieku rozpoznania choroby u ojca wykonał tomografię komputerową jamy brzusznej z kontrastem. Mateusz Morawiecki może być bowiem genetycznie obciążony ryzykiem zachorowania na nowotwór.

REKLAMA

Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat. W styczniu trafił na oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Tam wykryto u niego raka trzustki i przeszedł poważną operację. Kilka dni temu Kornel Morawiecki ponownie trafił do szpitala w Warszawie. Premier poinformował wtedy, że stan zdrowia jego ojca bardzo się pogorszył. Wczoraj nadeszła wiadomość o śmierci Kornela Morawieckiego.

Ojciec premiera był działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL oraz założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej. W piątek został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

Zobacz także: Morawiecki dobrym wyborem. "Kaczyński jest z niego ekstremalnie dumny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij