o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Kornel Morawiecki zmarł na raka trzustki. Lekarz radzi premierowi badania

Podziel się

30 września zmarł założyciel Solidarności Walczącej, poseł oraz marszałek senior Sejmu RP, Kornel Morawiecki. Ojciec premiera od miesięcy zmagał się z rakiem trzustki. Lekarz podzielił się z Mateuszem Morawieckim radą, jakie badania premier powinien teraz wykonać.

Kornel Morawiecki zmarł na raka trzustki. Lekarz radzi premierowi badania
(PAP, Radek Pietruszka)
bDYIydLV

Gastrolog zalecił premierowi, by 10 lat przed osiągnięciem wieku rozpoznania choroby u ojca wykonał tomografię komputerową jamy brzusznej z kontrastem. Mateusz Morawiecki może być bowiem genetycznie obciążony ryzykiem zachorowania na nowotwór.

Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat. W styczniu trafił na oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Tam wykryto u niego raka trzustki i przeszedł poważną operację. Kilka dni temu Kornel Morawiecki ponownie trafił do szpitala w Warszawie. Premier poinformował wtedy, że stan zdrowia jego ojca bardzo się pogorszył. Wczoraj nadeszła wiadomość o śmierci Kornela Morawieckiego.

bDYIydLX

Ojciec premiera był działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL oraz założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej. W piątek został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

Zobacz także: Zobacz także: Morawiecki dobrym wyborem. "Kaczyński jest z niego ekstremalnie dumny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYIydMy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić