o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Brytyjczycy zmagają się z kolejną epidemią

130
Podziel się

Lekarze ze Zjednoczonego Królestwa zaobserwowali wzrost zachorowań na szkarlatynę. Zaapelowali do mieszkańców, aby zaczęli zwracać baczniejszą uwagę na swój stan zdrowia. Na co powinni uważać?

Koronawirus. Brytyjczycy zmagają się z kolejną epidemią
(iStock.com, triocean)
bDStAjAl

Jak podaje "Daily Star" w Wielkiej Brytanii odnotowano 10 433 przypadków szkarlatyny. Agencja rządowa Angielskiego Zdrowia Publicznego podaje, że rok wcześniej na Wyspach doszło do 7519 zachorowań. Najwięcej odnotowano w północno-zachodnim regionie kraju.

Wzrost zachorowań na szkarlatynę stanowi poważny problem dla systemu opieki zdrowotnej. Brytyjscy lekarze już są przeciążeni z powodu pandemii koronawirusa. Według ustaleń specjalistów z agencji Angielskiego Zdrowia Publicznego potrwa ona nawet do wiosny 2021 roku. "The Guardian" cytuje raport z którego wynika, że taki scenariusz może doprowadzić do kryzysu systemu opieki zdrowotnej.

Szkarlatyna: objawy przypominają koronawirua?

Niektóre objawy szkarlatyny mogą przypominać symptomy zarażenia koronawirusem. Najczęściej pojawiają się od 1 do 7 dni od kontaktu z chorą osobą. Występuje wówczas wysoka gorączka, wynosząca nawet 40 stopni Celsjusza.

bDStAjAn
Zobacz także: Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

Jak podaje "WP Parenting", chorzy doświadczają również silnego bólu głowy i brzucha. Mają dreszcze oraz biegunkę. Najważniejszą różnicą między szkarlatyną a koronawirusem jest obfita wysypka, przypominająca małe czerwone guzy.

bDStAjAt

Do wyleczenia szkarlatyny niezbędne jest stosowanie antybiotyków. Ponieważ to choroba silnie zaraźliwa, pacjenci powinni w miarę możliwości być izolowani od pozostałych domowników.

Według danych ze strony "Worldometers.info" w Wielkiej Brytanii odnotowano łącznie 1950 przypadków zarażenia koronawirusem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDStAjAO
KOMENTARZE
(130)
loper
rok temu
To tylko potwierdza bezgraniczną głupotę w UK
Jjj
rok temu
Powinni zamknąć dawno granice tak jak zrobiły inne kraje. Gratulacje dla Polskiego rządu za szybką reakcję.
Gość
rok temu
Do przedszkola w którym pracuję moja siostra przed ogłoszeniem epidemii przychodziło dziecko z krztuścem. Rodzice są wyjątkowo głupi i nieodpoeiedzialni.
bDStAjAP
bravo
rok temu
STOP POWRACAJACYM wyjechałeś to siedź tam a nie jak sie pali wracasz do kraju a tak to sie smiejecie z Poslki macie co macie
pikuś
rok temu
Angole idą na czołówkę z tirem. Efekt końcowy będzie tragiczny
Najnowsze komentarze (130)
dodo
rok temu
Angole to głupi naród
Bea
rok temu
I to jest pokłosie nieszczepienia dzieci. Tam jest dużo przeciwników.I teraz mają, pewnie zaraz pojawią się też inne choroby towarzyszące.
HEJ,,,
rok temu
A U NAS POZAMYKALI PRZYCHODNIE RODZINNE I SPECJALISTYCZNE I NIE PRZYJMUJA CHORYCH tylko tych zarażonych leczą i co wy na to --? pytam ile umrze bez potrzebnej pomocy lekarzy na inn echoroby jak zawał udar cukrzyca i inne specjalistyczn ezchorzenia i kto teraz ma im pomagać ? szalenstwo z koronawirusem zamroczyło rzadzacych i pozamykali przychodnie --TAK SIE NIE GODZI WSZYSCY CHORZY MUSZA MIEĆ DOSTEP DO LEKARZY RODZINNYCH I SPECJALISTÓW !
xx33
rok temu
Po miesiącu siedzenia w domu,przybędzie mi kilka chorób,które może nie przejdą na innych ale mnie wykończą.To musi osłabić.Zdrowie kojarzy mi się jednak z wyjściem z domu.
akj
rok temu
tam nie ma szczepień obowiazkowych
joda
rok temu
Czyżby "imperium" zdychało ???
Artur
rok temu
Dokładnie UK od zawsze w głowie pusto maja. Zawsze usmieszek ta ich cherbatka i jakos to bedzie. Zawsze od zawsze nieodpowiedzialni. A potem lament
grazyna
rok temu
takie czasy !
bDStAjAH
fgbt
rok temu
dalej klamcie i straszcie ludzi bo cimniakow nie brak na te glupoty
O!!!!
rok temu
Jeszcze to nam przywloką
Danek
rok temu
Reakcja naszego Rządu jest conajmniej o 2 tyg spózniona , a i obecnie głupotą i nieodpowiedzalnością rządzacych jest sprowadzanie ludzi z całego świata i puszczanie ich do domów transportem publicznym. To woda na młyn dla wirusa !!
Derico
rok temu
Moze najpierw sprawdzic co to za zrodlo ten caly Daily Star. Polowa gazety to ‘gole panie’ a trzy ostatnie strony to troche o sporcie.
Lu.
rok temu
Przestali się szczepić, zaczęli chorować - prosta zależność.
Życie rzecz n
rok temu
Więcej chemii w żywności, będziemy zdrowsi ! Paranoja !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić