o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Koronawirus. Chiny naciskały na UE. Unia zmieniła własny raport

290
Podziel się

Unia Europejska ugięła się pod naciskiem Chin i zmieniła własny raport na temat dezinformacji towarzyszącej pandemii koronawirusa – ujawnił "New York Times".

Koronawirus. Chiny naciskały na UE. Unia zmieniła własny raport
(Getty Images)
bDYMgLcl

Dziennik dotarł do pierwotnej wersji raportu. Dokument, który opublikowano w piątek, przed interwencją Chin - ważnego partnera handlowego UE, wyglądał inaczej.

Chiny kontynuują globalną kampanię dezinformacyjną, aby uchylić się przed odpowiedzialnością za pandemię i poprawić swój wizerunek międzynarodowy – stwierdzono w pierwotnej wersji raportu, do której dotarł "New York Times".

Chiny postanowiły interweniować. Skontaktowały się z przedstawicielami UE, aby zdusić raport. Jeden z europejskich dyplomatów miał potem ostrzegać w wiadomości e-mail, którą widzieli dziennikarze amerykańskiego dziennika, przed zemstą ze strony Chin, jeżeli raport zostanie utrzymany w tym tonie.

bDYMgLcn

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rząd poluzował restrykcje. Prof.: "przerażają mnie młodzi ludzie"

Interwencja przyniosła skutek. Z raportu, który ukazał się w piątek, zniknęły słowa "globalna kampania dezinformacyjna". Usunięto też kilka innych fragmentów. Inne zostały wygładzone.

bDYMgLct

Pierwotnie raport miał się ukazać we wtorek. Z powodu chińskiej interwencji jego publikację opóźniono. "New York Times" podkreśla, że w pierwszej wersji pisano m.in. o tym, jak Pekin miał się starać usuwać wszelkie wzmianki o tym, że koronawirus pochodzi z Chin.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYMgLcO
KOMENTARZE
(290)
lgbt PO+
rok temu
SKANDAL PEDOFILSKI W ONZ. EKSPERT MÓWI O 60 TYS. GWAŁTÓW! Peter Newell, wieloletni ekspert ONZ, został skazany w zeszłym roku na 6 lat i 8 miesięcy więzienia za wykorzystywanie seksualne chłopców. Przez wiele lat pracował jako ekspert ds. walki właśnie z przemocą wobec dzieci. Newell jest także współautorem dokumentu UNICEF na temat wdrażania konwencji praw dziecka na świecie (!).
ftur
rok temu
teraz morawiecki powinien pozwać unie za łamanie demokracji i kumanie sie z komunistami
dfyd
rok temu
W 1801 roku powstała w Bełchatowie pierwsza manufaktura Józefa Kaczkowskiego, zaś pod koniec XIX wieku w mieście istniały 32 manufaktury tkackie, w tym Chaima Tuska, Lejzora Warszawskiego, Szai Fajwina, Arona Warszawskiego i Jankiela Gudermana. Na przełom XIX i XX wieku datuje się otwarcie dwóch większych firm tkackich: manufaktury Mendla Tuska i Lejzora Warszawskiego (był on również właścicielem tartaku parowego w Bełchatowie). W 1901 Żyd Perec Frajtag otworzył pierwszą mechaniczną tkalnię w Bełchatowie, co stanowiło dużą rewolucję w produkcji. budynki związane z żydowską częścią mieszkańców Bełchatowa – dom gminy żydowskiej, łaźnia żydowska (tzw. Mykwa), rzeźnia uboju koszernego oraz synagoga – znajdowały się przy ul. Ewangelickiej (dzisiejsza ul. Lecha i Marii Kaczyńskich).
bDYMgLcP
Xxx
rok temu
Chiny powinny zostać odizolowane od reszty świata i POWINNY wypłacić wysokie odszkodowanie każdemu krajowi w którym wykryto koronawirusa z CHIN, wysokość odszkodowania od liczby CHORYCH i ofiar!!!
Europejczyk
rok temu
WSTYD I ŻENADA!!!
len
rok temu
alez nowosc .....sex misja juz ile 30 lat temu to przewidziala ...tak jak skorupowane WHO jak i UE chyba wiecej nic nie trzeba odawac
Realista
rok temu
Chiny IZOLOWAĆ dopóki nie wypłacą odszkodowań wszystkim krajom !
ArkadyFidler
rok temu
Czyżby UE łamie się i zaczyna wybierać Chiny jako stronę z która będzie zacieśniać stosunki międzynarodowe i gospodarcze?Oddalając się tym samym od współpracy z USA. Obyśmy nie wybrali takiego 'zamordyzmu' jaki wprowadzono w chinach!
cyrk
rok temu
Komunizm zwycięzy nad wolnoscią,rozpasaniem,upadkiem moralnym.
AAAAA
rok temu
Niech zyją Chiny! Gardze UE i USA
Gosc121
rok temu
"Protest Chin powodem rozwiązania ONZ"seksmisja 1984 już w tym filmie przewidziano zachowanie Chin
antyklerykal
rok temu
skoro eurokołchoz zdecydował się na zmiany to musiały być wierutne kłamstwa, inaczej nie poszli by na zmiany , /państwo chrześcijańskie NATO / dyktatora USA to głównie kraje kolonialne i faszystowskie , reszta jak polska katolicka to kraje trzeciej kategorii , rynki zbytu i tania siła robocza , przez chciwość i pazerność katofaszyści z NATO toczyli i toczą krwawe wojny , /wasza przemoc i nasza przemoc/ !!!!!!!!!!!!!
Borys
rok temu
Licha ta nasza UE 😕
bDYMgLcH
Janek
rok temu
Przecież Unia to również Polska
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić