o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Dymisja słowackiego rządu w maseczkach i rękawiczkach

3
Podziel się

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputowa przyjęła dymisję rządu Petera Pellegriniego. Oczywiście pamiętano o kwestiach profilaktycznych. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia założyli maseczki i rękawiczki.

Peter Pellegrini zakończył rządy na Słowacji
Peter Pellegrini zakończył rządy na Słowacji (East News, Joe Klamar)
bDYwnWEl

"Za rządów Pellegriniego zaszło wiele istotnych zmian". Takie słowa podczas piątkowej dymisji wypowiedziała prezydent Zuzana Czaputowa. Jak podaje agencja informacyjna TASR, Peter Pellegrini został pochwalony przez panią prezydent za zdolność szybkiego reagowania na kryzys spowodowany koronawirusem.

Głos zabrał również ustępujący premier. Pellegrini podkreślił, że bycie częścią rządu, a następnie kierowanie nim w różnych czasach, było dla niego zaszczytem.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, najlepiej jak mogliśmy, aby poprawić życie na Słowacji - powiedział ustępujący premier, cytowany przez gazeta.pl.

bDYwnWEn

Zobacz także: Pytanie o wybory prezydenckie 2020. Premier Mateusz Morawiecki odpowiada

Profilaktyka przede wszystkim

Uwadze obserwatorów nie umknął fakt, że wszyscy uczestnicy piątkowej dymisji słowackiego rządu byli wyposażeni w elementy ochrony osobistej - maseczki i rękawiczki. Co istotne, towarzyszą one słowackim politykom na co dzień, co widać chociażby na profilu prezydent Zuzany Czaputowej na Facebooku. Kobieta nawet na zdjęciu profilowym ma założoną maseczkę.

bDYwnWEt

W sobotę mamy poznać nowy rząd Słowacji. Prezydent Czaputowa mianuje gabinet, na czele którego stanie Igor Matovic ze Zwyczajnych Ludzi i Niezależnych Osobistości. Będzie to spora zmiana, bo wcześniej - przez dwanaście lat - władzę w kraju sprawował Smer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDYwnWEO
KOMENTARZE
(3)
Maski czapol
rok temu
Maski czapol ma dla zwykłych ludzi
Paweł
rok temu
Nic nie potrafi tak rozbawić jak słuchanie tego języka lub poczytanie trochę tych tekstów... To lepsze niż niejeden kabaret...
ip123
rok temu
Bardzo odpowiedzialnie.A pragnę przypomnieć, że ktoś kiedyś widział "ciemność" podczas lotu nad Słowacją. Teraz mają walutę wspólną Euro, przyjeżdżali -jak Niemcy i Litwini- na zakupy, bo za Euro dostawali Polską Złotówkę tanią , a kupowali tani dla nich towar na polskim rynku. Teraz miejscowości pięknieją a wjazd do polskiej miejscowości przez granicę wygląda jak wjazd "na zaniedbane zadupie". Bogacą się , bo przyjęli Euro. Ciepły ekonomii dalej kłamią, sterując ręcznie naszymi kieszeniami.
bDYwnWEP
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić