Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Igrzyska olimpijskie: Bojkot Australii i Kanady. Polacy wystosowali apel

3
Podziel się:

Japończycy upierają się, że igrzyska olimpijskie nie są zagrożone. Odmienne stanowiska przyjmują inne nacje. Australia i Kanada postanowiły zrezygnować z wyjazdu do Tokio, z kolei Polski Komitet Olimpijski wystosował apel dotyczący przełożenia imprezy.

Igrzyska olimpijskie 2020 pod znakiem zapytania
Igrzyska olimpijskie 2020 pod znakiem zapytania (Getty Images, John Walton - PA Images)

Mówi się, że Japończycy szykują plan rezerwowy. Reprezentacje Kanady i Australii nie chcą jednak dłużej czekać na rozwój sytuacji. Przedstawiciele tamtejszych komitetów poinformowali, że rezygnują z podróży do Tokio. Jednocześnie wezwali organizatorów do tego, by igrzyska przełożyć na 2021 rok.

Wiemy, że to rodzi komplikacje, ale nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo naszych sportowców. To samo dotyczy kibiców - argumentowały komitety.

Zobacz także: Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"

Polski Komitet Olimpijski również reaguje

Pandemia koronawirusa torpeduje przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio, które miałyby się rozpocząć 24 lipca. Reprezentanci polskiego komitetu są zdania, że wydarzenie w Japonii powinno zostać jak najszybciej przełożone.

Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz jasne zasady rywalizacji. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Nie można dłużej czekać z podjęciem decyzji czy Igrzyska się odbędą w zakładanym, czy innym terminie. Ta niepewność zbyt mocno odbija się na naszych sportowcach, odbiera im spokój i zaburza przygotowania - powiedział prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki, cytowany przez portal olimpijski.pl.

Co dalej? Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest w stałym kontakcie z Narodowymi Komitetami Olimpijskimi, Światową Organizacją Zdrowia, Komitetem Organizacyjnym i władzami Japonii. Na bieżąco są śledzone zmiany w różnych krajach. MKOI dał sobie miesiąc na podjecie decyzji w sprawie igrzysk 2020.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(3)
Eldi
2 lata temu
Polski rząd apeluje o przełożenie igrzysk - wybory w terminie, nie ma problemu - Jarek powiedział że można!!!
Jts
2 lata temu
No przecież wiadomo że przełoza igrzyska. Jak nie, to Japonia zdibedzie komplet medali bo nikt inny nie przyjedzie. Teraz tylko kwestia na kiedy przeloza. Lato 2021 to by bylo najlepiej.
Togame
2 lata temu
Lepiej niech może przełożą igrzyska olimpijskie na czas pandemi ważne jest ich zdrowie Japończycy się dużo mylą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić