Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Japonia. Stan wyjątkowy ogłoszony po raz drugi

112
Podziel się:

Na wyspie Hokkaido (Japonia) po raz drugi ogłoszono stan wyjątkowy w związku z epidemią koronawirusa. Władze mówią o "drugiej fali" zachorowań.

W Japonii odnotowuje się wzrost zarażeń koronawirusem.
W Japonii odnotowuje się wzrost zarażeń koronawirusem. (East News, KYDPL KYODO/Associated Press/East News)

Szkoły w stolicy Hokkaido powoli się już otwierały, ale ponieważ na wyspie odnotowano wzrost liczby przypadków koronawirusa, placówki ponownie zostaną zamknięte do 6 maja. Mieszkańcy wyspy proszeni są, by nie jeździć do Sapporo i na obszary objęte stanem wyjątkowym - informuje "Japan Times".

Na wyspie Hokkaido stan wyjątkowy wprowadzono 28 lutego. Po dwóch tygodniach część restrykcji wycofano. Teraz, w związku z rosnącą liczbą zakażeń, postanowiono je przywrócić.

Koronawirus w Japonii

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem odnotowano również na wyspie Honsiu. Gubernator Chiba ogłosił zamknięcie kin i innych obiektów służących rozrywce. Jednocześnie zdecydowano, że restauracje i bary działać będą w pełnym wymiarze godzin.

Żeby zapobiec dalszym zarażeniom premier Jaopnii, Shinzo Abe zadecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, który potrwa miesiąc - od 7 kwietnia do 7 maja. Dotyczy to Tokio, Chiby, Kanagawy i Saitamy, Osaki, Hyogo i Fukuoki.

I mimo że premier Japonii nie ogłosił stanu wyjątkowego dla Hokkaido, władze wyspy zdecydowały się na wprowadzenie stanu wyjątkowego. W Japonii liczba zakażonych koronawirusem wynosi 7255. Za wyzdrowiałe uznano 762 osoby, a 102 zmarły. W niedzielę potwierdzono 166 nowych przypadków zakażeń w Tokio,

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus. Reprezentanci Polski w siatkówce opuszczają Włochy. Bieniek i Bednorz wracają z Włoch prywatnym autem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(112)
nop
2 lata temu
Czyli w Japonii jest 2ga fala a w Polsce :D ktora 10
Fred
2 lata temu
Japońska gospodarka oparta jest o kapitał własny a Konstytucja nie nakazuje płacenia odszkodowań za Stan Specjalny.
wacław047
2 lata temu
Ale OLIMPIADA będzie!!!!!1
Malina
2 lata temu
U nas te z wprowadzą w maju , teraz łagodzą obostrzenia bo trzeba to jakoś przetrzymać do wyborów i oczywiście do końca kwietnia (koniec kadencji prezesa SN ), a potem jazda pójdą na całość
Brons
2 lata temu
I u nas będzie podobnie. Trochę pocygania z liczbami bo gospodarka staje i zlikwidują niektóre zakazy. Ale gdy zaraza będzie nie do utrzymania to dopiero się zacznie. Ale to już po wyborach.
Zero org
2 lata temu
Pracownicy poczty polskiej chyba myślą że rozmowa telefoniczna zaraża...zamiast informować kto jest nadawcą l. poleconego.
Korona
2 lata temu
To już jest koniec.Tak musi być.
tony
2 lata temu
W średniowieczu zaraza zabiła 1/3 Europy i minęła
AB
2 lata temu
U nas rząd będzie mówił że jest lepiej bo wybory i tylko to trzeba ludzi zachęcić do udziału.
Albo, albo
2 lata temu
Europę tez to czeka jak za wcześnie pootwieraja szkoły, przedszkola, duże zakłady pracy.
ktoś1
2 lata temu
No to polski rząd po koronawirusie już nie będzie miał życia.
Sylwek
2 lata temu
Ok ok
pit
2 lata temu
wiekszości wydaje sie to bardzo proste że , wracamy do pracy i wszystko mija ale to tak nie bedzie i niestety nie wyglada. 1 .zalezy co produkowac i dla kogo ??? 2. kto kupi jesli inni nie beda mieli zbytu a i czy bedziemy mieli kase na zakupy skoro ludzie zwolnieni czy firmy padaja. 3 jesli Unia nie ruszy to komu sprzedamy 4 komu sprzedamy np samochody czy podzespoły wiec należy myslec ale ze zozumieniem
rebw
2 lata temu
matolek jak pootwiera to pearl harbor to hu@ w porownaniu do WW2
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić