o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Japonia. Stan wyjątkowy ogłoszony po raz drugi

112
Podziel się

Na wyspie Hokkaido (Japonia) po raz drugi ogłoszono stan wyjątkowy w związku z epidemią koronawirusa. Władze mówią o "drugiej fali" zachorowań.

W Japonii odnotowuje się wzrost zarażeń koronawirusem.
W Japonii odnotowuje się wzrost zarażeń koronawirusem. (East News, KYDPL KYODO/Associated Press/East News)
bDTYiEth

Szkoły w stolicy Hokkaido powoli się już otwierały, ale ponieważ na wyspie odnotowano wzrost liczby przypadków koronawirusa, placówki ponownie zostaną zamknięte do 6 maja. Mieszkańcy wyspy proszeni są, by nie jeździć do Sapporo i na obszary objęte stanem wyjątkowym - informuje "Japan Times".

Na wyspie Hokkaido stan wyjątkowy wprowadzono 28 lutego. Po dwóch tygodniach część restrykcji wycofano. Teraz, w związku z rosnącą liczbą zakażeń, postanowiono je przywrócić.

Koronawirus w Japonii

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem odnotowano również na wyspie Honsiu. Gubernator Chiba ogłosił zamknięcie kin i innych obiektów służących rozrywce. Jednocześnie zdecydowano, że restauracje i bary działać będą w pełnym wymiarze godzin.

bDTYiEtj

Żeby zapobiec dalszym zarażeniom premier Jaopnii, Shinzo Abe zadecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, który potrwa miesiąc - od 7 kwietnia do 7 maja. Dotyczy to Tokio, Chiby, Kanagawy i Saitamy, Osaki, Hyogo i Fukuoki.

I mimo że premier Japonii nie ogłosił stanu wyjątkowego dla Hokkaido, władze wyspy zdecydowały się na wprowadzenie stanu wyjątkowego. W Japonii liczba zakażonych koronawirusem wynosi 7255. Za wyzdrowiałe uznano 762 osoby, a 102 zmarły. W niedzielę potwierdzono 166 nowych przypadków zakażeń w Tokio,

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus. Reprezentanci Polski w siatkówce opuszczają Włochy. Bieniek i Bednorz wracają z Włoch prywatnym autem
bDTYiEtp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTYiEtK
KOMENTARZE
(112)
Humor
rok temu
Spewnoscia beda braki w personelu medycznym.dlugo nie przetrwaja:(
Maciej
rok temu
Problem jest źle zdiagnozowany: nie czy będziemy chorzy, tylko kiedy - jak zamkniemy Kraj, to gospodarka upadnie, a wirus nas dopadnie gdy będzie głód i bieda i nie będzie opieki medycznej. Ale z tym nikt nie chce się pogodzić, bo to niewygodna prawda, lepiej dać się zamknąć i umrzeć w domu, wierząc że ktoś (rząd) nas "uratuje" jak stado owiec
Niestety
rok temu
Dopóki na świecie szaleje wirus- a będzie szalał jeszcze długo, dopóty nikt nie moze uważać że jest bezpiecznie. Co z tego że w danym kraju poważnie spadnie liczba zachorowań i zgonów, skoro gdzieś za granicami wirus będzie dziesiątkować ludzkość? To tylko kwestia czasu, kiedy znów wirus wróci z pomocą jakiegoś turysty, przewoźnika, czy chińskiego sprzedawcy z aliexpress. Wirus na świecie jest dopiero w początkowej fazie, nie mówi się nic o Indiach, o Afryce, o uchodźcach w obozach... Dopóki ktoś nie wymyśli leku, lub szczepionki, ten wirus będzie zawsze gdzieś w świecie i zawsze będzie obawa że wróci.
bDTYiEtL
rodak
rok temu
Pozamykali szkoły,kina i inne ośrodki kultury a restauracje i bary funkcjonują.ciekawy sposób walki z wirusem.
bzdurnik
rok temu
Niedobrze. Obawiam się, że z tą zarazą ludzkość będzie się męczyć jeszcze wiele lat. Strat dla gospodarki, kultury, sportu, itp. nikt już nie będzie liczył. Bieda, głód i zapaść gospodarcza większości krajów świata. Zauważcie, że wszędzie gdzie poluzowano rygory myśląc, że to już koniec, liczba zachorowań niemal automatycznie rośnie.
Najnowsze komentarze (112)
nop
6 miesięcy temu
Czyli w Japonii jest 2ga fala a w Polsce :D ktora 10
Fred
rok temu
Japońska gospodarka oparta jest o kapitał własny a Konstytucja nie nakazuje płacenia odszkodowań za Stan Specjalny.
wacław047
rok temu
Ale OLIMPIADA będzie!!!!!1
Malina
rok temu
U nas te z wprowadzą w maju , teraz łagodzą obostrzenia bo trzeba to jakoś przetrzymać do wyborów i oczywiście do końca kwietnia (koniec kadencji prezesa SN ), a potem jazda pójdą na całość
Brons
rok temu
I u nas będzie podobnie. Trochę pocygania z liczbami bo gospodarka staje i zlikwidują niektóre zakazy. Ale gdy zaraza będzie nie do utrzymania to dopiero się zacznie. Ale to już po wyborach.
Zero org
rok temu
Pracownicy poczty polskiej chyba myślą że rozmowa telefoniczna zaraża...zamiast informować kto jest nadawcą l. poleconego.
Korona
rok temu
To już jest koniec.Tak musi być.
tony
rok temu
W średniowieczu zaraza zabiła 1/3 Europy i minęła
bDTYiEtD
AB
rok temu
U nas rząd będzie mówił że jest lepiej bo wybory i tylko to trzeba ludzi zachęcić do udziału.
Albo, albo
rok temu
Europę tez to czeka jak za wcześnie pootwieraja szkoły, przedszkola, duże zakłady pracy.
ktoś1
rok temu
No to polski rząd po koronawirusie już nie będzie miał życia.
Sylwek
rok temu
Ok ok
pit
rok temu
wiekszości wydaje sie to bardzo proste że , wracamy do pracy i wszystko mija ale to tak nie bedzie i niestety nie wyglada. 1 .zalezy co produkowac i dla kogo ??? 2. kto kupi jesli inni nie beda mieli zbytu a i czy bedziemy mieli kase na zakupy skoro ludzie zwolnieni czy firmy padaja. 3 jesli Unia nie ruszy to komu sprzedamy 4 komu sprzedamy np samochody czy podzespoły wiec należy myslec ale ze zozumieniem
rebw
rok temu
matolek jak pootwiera to pearl harbor to hu@ w porownaniu do WW2
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić