Karolina Woźniak| 

Koronawirus. Japonia. Stan wyjątkowy ogłoszony po raz drugi

233

Na wyspie Hokkaido (Japonia) po raz drugi ogłoszono stan wyjątkowy w związku z epidemią koronawirusa. Władze mówią o "drugiej fali" zachorowań.

W Japonii odnotowuje się wzrost zarażeń koronawirusem.
W Japonii odnotowuje się wzrost zarażeń koronawirusem. (East News, KYDPL KYODO/Associated Press/East News)

Szkoły w stolicy Hokkaido powoli się już otwierały, ale ponieważ na wyspie odnotowano wzrost liczby przypadków koronawirusa, placówki ponownie zostaną zamknięte do 6 maja. Mieszkańcy wyspy proszeni są, by nie jeździć do Sapporo i na obszary objęte stanem wyjątkowym - informuje "Japan Times".

Na wyspie Hokkaido stan wyjątkowy wprowadzono 28 lutego. Po dwóch tygodniach część restrykcji wycofano. Teraz, w związku z rosnącą liczbą zakażeń, postanowiono je przywrócić.

Koronawirus w Japonii

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem odnotowano również na wyspie Honsiu. Gubernator Chiba ogłosił zamknięcie kin i innych obiektów służących rozrywce. Jednocześnie zdecydowano, że restauracje i bary działać będą w pełnym wymiarze godzin.

Żeby zapobiec dalszym zarażeniom premier Jaopnii, Shinzo Abe zadecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, który potrwa miesiąc - od 7 kwietnia do 7 maja. Dotyczy to Tokio, Chiby, Kanagawy i Saitamy, Osaki, Hyogo i Fukuoki.

I mimo że premier Japonii nie ogłosił stanu wyjątkowego dla Hokkaido, władze wyspy zdecydowały się na wprowadzenie stanu wyjątkowego. W Japonii liczba zakażonych koronawirusem wynosi 7255. Za wyzdrowiałe uznano 762 osoby, a 102 zmarły. W niedzielę potwierdzono 166 nowych przypadków zakażeń w Tokio,

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus. Reprezentanci Polski w siatkówce opuszczają Włochy. Bieniek i Bednorz wracają z Włoch prywatnym autem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić